Na tablicy 3:0 się świeci...
Dodano:30 Aug 2014 14:52
3-0

Elana Toruń - Flisak Złotoria 3:0 (0:0)
Bramki dla Elany: 1:0 A.Piskorski '47, 2:0 B. Maćkiewicz '55, 3:0 K.Tomaszewski '90

Skład:
Kryszak - Zamiatowski, Więckowski (żk), Parzyszek, Czajkowski - Mądrzejewski - Piskorski (77, Rogóż), Grube, Maćkiewicz (65, Tomaszewski), Młodzieniak (46, Poczwardowski) - Janicki (65, Majchrzak)

Kibice:
W czwartym meczu ligowym tego sezonu Elana zmierzyła się w Toruniu z Flisakiem Złotoria. Nas w młynie ok.300 osób. Doping tego dnia na stałym dobrym poziomie choć bez większych fajerwerków. Na płocie wywieszamy osiem flag (Bydgoskie, Rubinkowo, Rolnicza, UET, W jedności siła (Elana&Ruch), ET Wąbrzeźno, Aleksandrów oraz flagę żywa Legenda - Jarek Maćkiewicz!).  Piłkarze mimo sporej przewagi w pierwszej połowie nie potrafią jej wykorzystać i do przerwy wynik meczu to bezbramkowy remis. W drugiej połowie już w 47 minucie Arek Piskorski otwiera wynik i jest 1:0. Co ciekawe na tym meczu można było zobaczyć pojedynek Maćkiewiczów a konkretnie syna Bartka i ojca Jarka. Ten pierwszy 19 latek w 55 minucie strzelił bramkę na 2:0 dla Elany a 44 letni Jarek nasza żywa legenda, najlepszy piłkarz naszego klubu w historii wszedł w 65 minucie na boisko i oczywiście został odpowiednio przywitany przez cały stadion gromkimi brawami oraz okrzykami "Jarek Maćkiewicz"! Przypomnijmy iż popularny Jarun odszedł z naszego klubu w 2008 roku, oficjalnie kończąc zawodową karierę. Od tamtego czasu trafił do Złotorii gdzie chciał pokopać amatorsko w piłkę dla przyjemności. Kto by wtedy przypuszczał iż kilka lat później w tej amatorskiej lidze wyląduje Elana? No cóż fajnie było zobaczyć Jarka raz jeszcze podczas ligowego meczu. Można było sobie przypomnieć te nasze najlepsze czasy gdy reprezentował nasz klub. Wracając jednak do meczu to chwilę potem bo w 68 minucie stadion raz jeszcze się ożywił kiedy to tradycyjnie uczciliśmy pamięć tych, którzy obecnie zasiadają w sektorze niebo. W 90 minucie Elana zapieczętowała zwycięstwo strzelając bramkę na 3:0. Tego gola z kolei zdobył nasz nowy zawodnik Krystian Tomaszewski, który pochodzi z Gniewkowa i jest związany z naszym fan clubem z tego miasta. Zresztą po strzeleniu bramki gdy zdjął meczową koszulkę miał na sobie koszulkę właśnie tego fc. Krótko po tym golu sędzia zakończył spotkanie a na trybunach zabrzmiała znana kibicowska przyśpiewka "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci... na tablicy trzy zero się świeci" ! Następnie krótko świętowaliśmy z piłkarzami dziękując im za walkę i zwycięstwo w tym meczu! Oby tak dalej...

>30.08.2014 Elana Toruń - Flisak Złotoria 3:0 (0:0) (foto)<

Teraz w środę na starym stadionie Elany na podgórzu nasza drużyna zagra w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski z niejakim Relaksem Górzno. Mecz początkowo miał być rozegrany na wyjeździe ale na takową opcje zgody nie wyraziła policja, dlatego spotkamy się z Relaksem na Armii Ludowej.
Następnie w sobotę 6 września czeka nas historyczny mecz na który czekaliśmy latami. Zdecydowanie hit tego roku, hit tego sezonu! Do Torunia przyjeżdża nasza ponad 20 letnia zgoda - Ruch Chorzów ! Oj będzie się działo, oj będzie grubo !!! Nikogo nie może zabraknąć na tym meczu... odliczamy już dni i godziny do tego święta ! Do zobaczenia... ELANA & RUCH !
dodał: Admin