4-2

Elana Toruń - Gopło Kruszwica 4:2 (2:1)
Bramki dla Elany: B. Maćkiewicz (dwie), P. Mądrzejewski, D. Janicki

Kibice:
W sobotę 23 czerwca odbyła się trzecia kolejka naszej ligi a zarazem pierwszy mecz w Toruniu tego sezonu.
Naszym Rywalem było Gopło Kruszwica. Mecz zaczął się od oficjalnego pożegnania byłego już trenera Elany Roberta Kościelaka oraz Wojciecha Świderka, który odszedł z naszego klubu po ponad 15 latach gry seniorskiej w barwach Elany. Szacunek trenerze Kościelak, Szacun Świder ! Nie zabrakło również minuty ciszy dla Ś.P. Marcina Muchy, który równo miesiąc temu zajął miejsce w żółto - niebieskim sektorze niebo.

W młynie tego dnia w szczytowym momencie zgromadziło się ok. 320-330 fanów Elany ! Na płocie wywieszamy jedenaście flag (Ś.P. Słoma, Rubinkowo, White Elana, Rolnicza, Ultras Elana, Kowalewo, Gniewkowo, EZW, Aleksandrów Kujawski, Golub Dobrzyń oraz flaga Koszary, która na tym meczu ma swój debiut !). Doping prowadzony przez pełne 90 minut dosyć dobry chociaż trzeba przyznać iż stać na nas wiele więcej. Po odejściu Ś.P. Marcina a więc od początku tego sezonu wprowadziliśmy zwyczaj iż zawsze w 68 minucie meczu zaprzestajemy dopingować i przez całą minutę brawami oddajemy cześć wszystkim zmarłym fanatykom i piłkarzom Elany ! Równo po zakończeniu braw cały młyn skandował m.in. takie hasła jak „Mucha, Mucha Elana”, „Słoma, Słoma EZW”. „Zawsze w pamięci Paulina, zawsze w pamięci...”! Nasi piłkarze po ośmiu minutach prowadzili już 2:0 co mogło zapowiadać pogrom drużyny gości. Tak jednak nie było bo wynik do przerwy to tylko 2:1 ! W całym meczu nasi piłkarze mieli znaczną przewagę nad Gopłem Kruszwica lecz przez proste błędy w obronie i nie wykorzystywanie swoich sytuacji w ataku wynik tego spotkania długo nie był rozstrzygnięty. Ostatecznie Elana wygrała 4:2 i było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Kibice Gopła, którzy swego czasu jeździli za swoją drużyną teraz skupili się chyba tylko i wyłącznie na jeżdżeniu na Zawiszę. Dlatego też nas pozytywnie nie zaskoczyli i w Toruniu kibiców gości nie stwierdzono ! To tyle na temat tego meczu.
Za tydzień kolejny mecz w Toruniu z Flisakiem Złotoria (początkowo mecz miał być rozgrywany na wyjeździe lecz na prośbę Flisaka zamieniono gospodarza i dopiero na wiosnę pojedziemy do Złotorii). Wielkimi krokami zbliża się także mecz Elana – Ruch...