Tylko remis... zwycięstwo uciekło w 88 minucie !
Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 0:0 (0:0)

Elana: Kryszak - Zamiatowski, Parzyszek, Czajkowski, Jarowij (73, Poczwardowski)- Mądrzejewski (żk; 66, Mielnik) - Melerski, Tofil (78, Maćkiewicz), Młodzieniak (70, Piskorski; żk), Rogóż - Szrejtar

W 88 minucie Arkadiusz Czajkowski nie strzelił rzutu karnego...

Kibice:
W przerwie zimowej w naszym klubie doszło do wielu zmian, m.in. wybrany został nowy prezes, który przyciągnął wielu sponsorów, do drużyny doszło 10 zawodników, pozwoliło to nam z nadzieją patrzeć na przyszłość i liczyć na utrzymanie w tej buraczanej III a właściwie to IV lidze. W środę poprzedzającą pierwszy mecz pierwszy raz została zorganizowana profesjonalna prezentacja drużyny, na której w jednym z klubów na starym mieście stawił się komplet kibiców. W sobotę zaś przyszło nam zmierzyć się w pierwszym na wiosnę pojedynku w Toruniu a przeciwnikiem była "potęga" - Nielba Wągrowiec. Mobilizacja na to spotkanie (plakaty, transparenty i "podkrena" na osiedlach i fc) przyniosła skutek, przemarsze z osiedli pod kasy z transparentami i pirotechniką, zorganizowały m.in. Bydgoskie & Rubinkowo, EZW, Mokre & Rolnicza, stadionie stawiło się ok 900 kibiców w tym 600 kiboli w młynie, w tym 4 chłopaków z Ruchu Chorzów (dzięki za wsparcie), który przyozdabiamy 11 flagami na płocie (Bydgoskie Przedmieście, EZW, Gniewkowo, GTW, Mokre, Rolnicza, Rubinkowo, Śp. Słoma, Ultras Elana, W[E]T i W jedności siła Ruch-Elana), prowadzimy dobry doping przez cały mecz, w drugiej połowie wręcz fanatyczny Niestety piłkarze mając przewagę nad rywalem nie dostosowali się do naszego poziomu i tylko zremisowali 0:0 to spotkanie (zdobyli dwie bramki ale sędzia ich nie uznał, nie strzelili z kolei karnego). Podsumowując byłą to bardzo udana inauguracja z naszej strony, zabrakło tylko zwycięstwa na boisku. Kibiców gości oczywiście nie stwierdzono.

dodał: Admin