Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Młyn Elany na drugim miejscu...
Dodano:03 Mar 2012 0:04
Ciekawego zestawienia odnośnie frekwencji młyna w naszej lidze dokonali autorzy strony kibiców ROW Rybnik - www.row.rybnik.pl ! Na tyle ciekawego iż pozwoliliśmy sobie je zaprezentować na naszej stronie.

Co takiego wyliczyli fani z Rybnika? Na podstawie liczb z młyna na meczach u siebie wszystkich ekip z 2 ligi zachodniej, stworzyli klasyfikacje w której to My Elanowcy zajmujemy wysokie 2 miejsce !
Na pierwszy rzut oka wydaję się to zaskakujące bo nie od dziś narzekamy na frekwencje na meczach w Toruniu. I owszem gdyby brać samą ogólną liczbę fanów na całym stadionie myślę iż wypadlibyśmy w niej o wiele gorzej. Jak się jednak okazuję biorąc same liczby w młynie to nasza średnia na Bema wychodzi - 300 osób na mecz, tych najwierniejszych fanów ! I gdyby nie brak młyna na meczu z Bytovią byłoby jeszcze lepiej ! Duże znaczenie na naszą pozycję miały przede wszystkim trzy mecze - właśnie z ROW Rybnik, z Chrobry Głogów oraz GKS Tychy na którym stawiło się ok 500 osób!
Pierwsze miejsce zajęli kibice Miedzi Legnica, których to średnia osób to 388,81 ! Jak się tak dokładnie przyjrzy ich liczbom okazuję się iż także oni nie byli tak naprawdę znacznie lepsi od Władców Torunia. Głównym czynnikiem, który wpłynął na ich pozycje lidera miała liczba z derbów dolnego śląska z Chrobry Głogów gdzie Miedzianki było aż 1200 głów!!!
Na trzecim miejscu na podium stanęli fani z Głogowa, który to średnia wynosi 211 osób! Jak słusznie zauważyli autorzy statystyk iż młyn Chrobrego w rundzie jesiennej był strasznie zróżnicowany. Duży bo aż liczący 550 osób na meczach z Miedzianką czy Górnikiem Wałbrzych a np jedynie 70 osób na meczu z Zdzieszowicami ! Także na pozostałych spotkaniach ich młyn był przeciętny bo nie dobił nawet do liczby - 200 !
Analizując tą tabele trzeba zwrócić uwagę jeszcze na dwie ekipy ze śląska. A mianowicie GKS Tychy, który to zaliczył cztery 0 ale pamiętajmy iż tyszanie rozgrywają swoje mecze w Jaworznie więc niestety ich frekwencje na tym wyraźnie traci! Drugą ekipą, która mogłaby być w czołówce to Zagłębie Sosnowiec niestety prawdziwi kibice Zagłębia nie uczęszczali na mecze II ligowej drużyny (możliwe iż od wiosny się to zmieni) stąd te same zera !
Jeżeli chodzi o pozostałe ekipy to po za ekipami na podium pozostali mają średnią poniżej 200 ! Dokładne zestawienie ekip prezentujemy poniżej w tabelach poniżejPo za dwoma wyżej przedstawionymi tabelami row.rybnik.pl przygotował jeszcze jedno ciekawe zestawienie przedstawiające ile kibiców w młynie przyciąga dany rywal! I jak się okazuje w tym zestawieniu zajmujemy przyzwoite szóste miejsce ! Okazuję się iż marka Elana Toruń przyciąga podczas meczów wyjazdowych średnio 121 osób w młynie gospodarzy ! Wyprzedzają nas takie ekipy jak 1.Chrobry Głogów, 2.Górnik Wałbrzych, 3.Miedź Legnica, 4.GKS Tychy oraz 5.Raków Częstochowa! Pierwsze trzy miejsca zajmują ekipy z dolnego śląska i spory w tym udział ma fakt iż mobilizowały się one po prostu na mecze derbowe pomiędzy sobą. Trochę zaskakująco ale najmniej fanów przyciąga MKS Kluczbork bo tylko śr. 48 osób! Miejmy nadzieję iż już 17 marca poprawimy im nieco te statystyki;)

Podsumowując te zestawienia można stwierdzić jedno iż owszem to nie zmienia faktu iż frekwencja na Bema jest mizerna! Ale doskonale to pokazuje właśnie sytuację iż 90% stadionu zapełniają tylko ci najwierniejsi fani Elany i gdyby nie oni to praktycznie niczym by się ta frekwencja nie różniła od frekwencji np Pomorzanina Toruń. To jest właśnie przykre iż na Bema brakuję tych tzw "pikników" a przecież jeszcze kilka lat temu było ich zdecydowanie więcej. Wpływ na taką sytuacje w dużej mierze ma na pewno fakt braku cierpliwości takiego kibica, który znudzony jest przychodzić po raz kolejny na mecz np z Tur Turem i ma dość wiecznego obiecywania gry o awans! Niestety tak to jest w naszym pięknym mieście tzw kibice sukcesu (co doskonale widać po przykładzie hokeja na lodzie czy nawet tych lewoskrętnych jagusiów)
No cóż co zrobić? Najważniejsi jednak są ci najwierniejsi kibice, którzy są z drużyną na dobre i na złe a pod tym względem, patrząc na te zestawienie i biorąc pod uwagę realia polskiej drugiej ligi My - Elanowcy nie wypadamy tak źle ! Chociaż zawsze mogłoby być lepiej i wierzę iż lepiej faktycznie będzie a po rundzie wiosennej to Elanowcy zostaną zwycięzcami tej zabawy! Mamy do tego wspaniałą okazję bo w perspektywie mecze z takimi drużynami jak Chojniczanka, Miedź, Górnik Wałbrzych czy Raków ! A to wszystko już niebawem ! Do zobaczenia na Bema !

/autorzy zestawienia www.row.rybnik.pl /
dodał: Admin
komentarze [2] powrót

                      Dodano: 04 Mar 2012 02:17 am
faktycznie, masz racje 90% frekwencji na meczach Elany stanowią Ci najwierniejsi. Ale nie możesz powiedzieć że tylko Ci z młyna. Ja jestem praktycznie na każdym meczu Elany (o ile praca, studia pozwalają), zasiadam na krytej i praktycznie od kilku lat widze tam co mecz te same osoby, więc troche nadużyciem by było stwierdzenie że to wszystko dzięki tym kibicom z młyna. Pozdrawiam.
Autor: Tomasz
                      Dodano: 04 Mar 2012 01:41 pm
Kolega Tomasz ma rację,popieram.Nie tylko przecież ludzie z "młyna" regularnie chodzą na mecze...
Autor: johann
nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews