Debiut trenera Bekasa i wysoka porażka...
Dodano:08 Oct 2011 20:29
Górnik Wałbrzych - Elana Toruń 3:0 (2:0)

Drugoligowi piłkarze Elany Toruń jechali na spotkanie z Górnikiem Wałbrzych przełamać złą serię czterech spotkań bez wygranej.Ostatni raz żółto-niebiescy wygrali 14 września na wyjeździe z Calisią (2:1). Później toruńska drużyna dwukrotnie przegrała na własnym stadionie (z Chrobrym Głogów i GKS-em Tychy) oraz zremisowała (3:3) w Częstochowie z Rakowem. Po spotkaniu pod Jasną Górą z zespołem pożegnał się trener Dariusz Durda, którego zamienił Mariusz Bekas.Spotkanie w Wałbrzychu było oficjalnym debiutem nowego szkoleniowca. Niestety, nieudanym. Elana przegrała z miejscowym Górnikiem 0:3 (0:2). To najwyższa porażka żółto-niebieskich w tym sezonie!Poważne błędy- O naszej przegranej zadecydowały bardzo poważne indywidualne błędy w defensywie - mówi Mariusz Bekas, trener Elany. - Na tym szczeblu rozgrywkowym takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Górnik miał trzy doskonałe sytuacje do zdobycia gola i je wykorzystał. Gdyby tak się nie stało, to kibice obejrzeliby mecz, który zakończyłoby się remisem. W piłce nożnej wygrywa zespół, który strzela bramki. Na boisku spotkały się równorzędne drużyny. Odważę się nawet powiedzieć, że mieliśmy więcej z gry.Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. W sytuacji sam na sam z Przemysławem Kryszakiem znalazł się Daniel Zinke. Gracz Górnika nie zmarnował doskonałej okazji do strzelenia gola.Miejscowi nie pozwolili na dużo toruńczykom, a sami próbowali podwyższyć prowadzenie. Udało się im to trzy minuty przed przerwą.Do siatki trafił ponownie Zinke, który wykorzystał błąd defensywy Elany i ponownie znalazł się sam na sam z naszym golkiperem.W środku polaJeszcze przed przerwą jedną z nielicznych sytuacji gości do zdobycia kontaktowej bramki zmarnował Marcin Kikowski.Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 65. minucie goście stworzyli groźną sytuację. Niestety, strzał Pawła Mądzrzejewskiego obronił Damian Jaroszewski.W końcówce meczu kolejny błąd naszej defensywy wykorzystali gospodarze. Po podaniu Romana Maciejaka, strzał Dominika Janika obronił Kryszak, ale przy dobitce Marcina Morawskiego nasz golkiper był bezradny.- Nie był to wymarzony debiut w roli trenera - kończy Bekas. - W środę gramy kolejne ligowe spotkania i wiemy, co musimy poprawić. Czeka nas trochę pracy.Górnik Wałbrzych - Elana Toruń 3:0 (2:0)1:0 D. Zinke (17), 2:0 D. Zinke (42), 3:0 M. Morawski (88)
Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Więckowski (56, Nowasielski; żk), Czarnecki, Sobolewski (46, Mądrzejewski; żk) - Mikołajczak (73, Iheanacho), Malczak (żk), Świderek, Młodzieniak, Kikowski (żk) - Mania (żk)

/nowosci.com.pl/

Kibice
W Wałbrzychu pomimo braku klatki gości... w sektorach gospodarzy pojawiło się 9 kibiców Elany Toruń... jak widać, jak się chce to można... ;)