Elana nadal liderem ! Elana - ROW Rybnik 3:2 !
Dodano:10 Sep 2011 18:27
Elana - ROW Rybnik 3:2 (1:1)
0:1 Kostecki (12), 1:1 Wróbel (36-karny), 1:2 Szatkowski (52), 2:2 Mikołajczak (63), 3:2 Młodzieniak (72)

Elana: Osiński - Bartkiewicz (żk), Sobolewski (56, Więckowski), Czarnecki, Wróbel - Grudzień (żk), Świderek (53, Mądrzejewski), Młodzieniak, Mikołajczak (żk)- Sędziak, Kaplarny (58, Iheanacho; żk)

Elana odniosła szóste ligowe zwycięstwo z rzędu na swoim stadionie. Podopieczni Dariusza Durdy tym razem pokonali Energetyka ROW Rybnik 3:2 (1:1), choć łatwo nie było.Przed meczem wśród toruńskich działaczy było widać lekki niepokój. Sternicy lidera drugiej ligi zachodniej obawiali się ostatniej drużyny rozgrywek, która do Torunia przyjechała pod wodzą nowego trenera Ryszarda Wieczorka. I mieli rację!Od pierwszych minut rybniczanie rzucili się do ataków. Już w pierwszych minutach piłkarze Energetyka ROW-u mieli trzy doskonałe sytuacje do zdobycia gola.Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym groźnym strzałem z dystansu Adama Młodzieniaka.Goście objęli prowadzenie w 12. minucie. Po zagraniu Mateusza Szatkowskiego, sam na sam z Łukaszem Osińskim znalazł się Kamil Kostecki. Kapitan przyjezdnych nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.Niespełna 120 sekund później powinno być 0:2, ale na szczęście Marcin Wróbel uratował naszą drużynę.W pierwszej połowie grali słaboGospodarze grali słabo i mieli sporo problemów, aby zagrozić bramce Piotra Pasia. W pierwszej połowie udało się to jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 27. minucie bliski umieszczenia piłki w siatce z rzutu wolnego był Marcin Wróbel. Siedem minut później w polu karnym Janusz Wrześniak faulował Radosława Mikołajczaka. Sędzia spotkania Dominik Sulikowski wskazał na jedenastkę. Goście nie mogli pogodzić się z tą decyzją i długo protestowali. Gdy udało się uspokoić sytuację na placu gry, Wróbel pewnym strzałem pokonał z jedenastu metrów Piotra Pasia.
Siedem minut po zmianie stron goście ponownie wyszli na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mateusz Szatkowski.Krótko po utracie gola, trener Durda dokonał trzech zmian, które przyniosły zamierzony skutek.Nim torunianie ruszyli do ataków, mogli stracić kolejnego gola. Na szczęście Szatkowski nie wykorzystał doskonałej sytuacji.Później inicjatywę przejęli torunianie. W 63. doskonałą akcję przeprowadzili Damian Sędziak i Tomasz Grudzień. Ten drugi podał w pole karne do Mikołajczaka. Pomocnik żółto-niebieskich ładnym uderzeniem doprowadził do remisu.Atomowe uderzenie MłodziniakaOzdobą meczu była trzecia bramka dla Elany. W 69. minucie torunianie wykonywali rzut rożny, po którym futbolówka wyszła przed pole karne. Na strzał zdecydował się Adam Młodzieniak. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od pleców jednego z piłkarzy i uderzyła najpierw w poprzeczkę, później w ziemię i w końcu wpadła do siatki załamanych graczy gości. Elana - Energetyk ROW Rybnik 3:2 (1:1)0:1 K. Kostecki (12), 1:1 M. Wróbel (36, karny), 1:2 M. Szatkowski (52), 2:2 R. Mikołajczak (63), 3:2 A. Młodzieniak (69)Elana: Osiński - Bartkiewicz (żk), Sobolewski (56, Więckowski), Czarnecki, Wróbel - Grudzień (żk), Świderek (53, Mądrzejewski), Młodzieniak, Mikołajczak (żk) - Sędziak, Kaplarny (57, Iheanacho; żk)/
nowosci.com.pl/

Kibice: Na meczu z ROW-em wystawiamy około 500 osobowy młyn, na płocie wieszamy osiem flag (Aleksandrów Kuj., Elana Toruń, EZW, Grupa Trzymająca Władzę, Golub-Dobrzyń, Mokre, Rubinkowo i łączona Elana - Ruch), w pierwszej połowie machamy dużymi flagami na kijach. Jedziemy z dobrym dopingiem przez cały mecz. Fanów gości 78 w tym chyba 30 Górnik z jedną flagą (dokładnie opiszą się sami). Na meczu spokój, z nami delegacja kibiców Ruchu Chorzów i gościnnie 11 chłopaków z Widzewa.
Pozdrowienia dla obecnych i do zobaczenia za tydzień na meczu z Chrobrym Głogów.

P.S. Nie wrzucajcie relacji z elanowcy.pl na inne strony (szczególnie na forum kibice.net), od tego są odpowiednie osoby. Przy okazji kolega Elanatorunska "wyłapał" bana.