Puchar Polski nie dla Elany...
Dodano:16 Aug 2011 22:35
Elana Toruń - Flota Świnoujście 1:3 pd. (1:1)

0:1 Tomasik (17), 1:1 Mania (37), 1:2 Nnamani (92), 1:3 Misan (104 -karny)

Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Sobolewski (czk), Czarnecki, Wróbel - Grudzień (63; Młodzieniak), Mšdrzejewski (11; Malczak, czk), Świderek, Zamara - Sędziak (70; Iheanacho, czk), Mania

Drugoligowi piłkarze Elany Toruń przygodę z Pucharem Polski zakończyli w pierwszej rundzie tych rozgrywek.
Wczoraj podopieczni Dariusza Durdy przegrali po dogrywce na stadionie miejskim z grajšcš na zapleczu ekstraklasy Flotą Świnoujście 1:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Żółto-niebiescy spotkanie kończyli w ósemkę. W dogrywce czerwone kartki zobaczyli: Mariusz Sobolewski, Michał Malczak i Kelechi Iheanacho. Dodajmy, że z ławki rezerwowych zostali także usunięci Artur Dzięgiel, drugi szkoleniowiec Elany oraz Paweł Abrolat, trener ds. przygotowania fizycznego.
PoczšĄek dla Elany
Nasz zespół lepiej rozpoczšł spotkanie. W pierwszych minutach stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Swoje okazje zmarnowali m. in. Wiaczesław Zamara i Damian Sędziak. W 16. min najbliżej pokonania Pawła Wańkówa był Wojciech Świderek, który uderzał piłkę głową. Niestety, na posterunku był golkiper przyjezdnych.
Odpowiedź gości była piorunująca. Po rzucie rożnym najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Piotr Tomasik i "główką" pokonał Przemysława Kryszaka.
Gospodarze, mimo straty bramki, nie poddawali się. Swego dopięli w 37. minucie. W zamieszaniu w polu karnym najwięcej sprytu wykazał Grzegorz Mania i wepchnął piłkę do siatki. Gospodarze do przerwy zmarnowali jeszcze dwie dobre okazje. Najpierw Tomasz Grudzień okazał się gorszy w pojedynku z golkiperem gości, a jego dobitka była minimalnie niecelna. W ostatnich sekundach tej części potyczki minimalnie chybił Marcin Wróbel.
Po zmianie stron gospodarze po raz drugi trafili do siatki. Jednak sędzia nie uznał trafienia Tomasza Grudnia, który był na ewidentnym spalonym.
Emocje w końcówce
Później na boisku niewiele się działo. Dopiero w końcówce, po strzale Michała Malczaka, publiczność ożyła. Chwilę później goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swojąkorzyść, ale na szczęście Damian Misan zmarnował doskonałą sytuację.
O losach potyczki zadecydowała dogrywka. Już 120 sekund po wznowieniu gry Christian Nnamani okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Przemysławem Kryszakiem.
Później było nerwowo. Najpierw w 104. min. arbiter podjšł kontrowersyjną sytuację o wyrzuceniu z boiska Mariusza Sobolewskiego i podyktowaniu rzutu karnego dla Floty, którego na gola zamienił Misan.
Niespełna 300 sekund później z boiska wyleciał, za drugą żółtą kartkę, Michał Malczak. Tuż przed zakończeniem potyczki na placu gry znów zawrzało. Kelechi Iheanacho czysto odebrał piłkę jednemu z rywali. Sędzia Krzysztof Jakubik uznał, że Nigeryjczyk brutalnie faulował i pokazał mu czerwoną kartkę.

Kibice: Nas w młynie 150-200 z dopingiem przez większą część meczu i dogrywki. Na płocie tego dnia zawisło 5 flag (Grupa Trzymająca Władzę, Elana Toruń, Grubasy, Mokre i Ostaszewo). Kibiców gości 4, kilka razy okrzykami zaznaczają swoją obecność. Z nami ponownie 4 Widzewiaków z Bałut wink

Teraz wszyscy w piątek na mecz w Toruniu z Turem Turek!