Trzecie z rzędu zwycięstwo Elany 2:1!
Dodano:30 Jul 2011 20:59
Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 1:2 (1:0)

1:0 Spławski (29), 1:1 Sędziak (60), 1:2 Świderek (73)

Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Sobolewski, Więckowski, Wróbel - Grudzień, Kikowski (83; Iheanacho), Mądrzejewski (57; Świderek), Mikołajczak (77; Zamara) - Sędziak, Lewandowski (85; Malczak)

Piłkarze Elany Toruń rewelacyjnie rozpoczęli ligowe zmagania. Podopieczni Dariusza Durdy po dwóch kolejkach mają komplet punktów!
W sobotę żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Nielbę Wągowiec 2:1 (1:0). Dodajmy, że dwie poprzednie, wygrane potyczki z Turem Turek (w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski) oraz Zagłębiem Sosnowiec (na inaugurację sezonu 2011/2012) zakończyły się identycznym rezultatem.
- Chciałbym, aby taki wynik na korzyść mojej drużyny był na tablicy świetlnej po każdym meczu - powiedział uradowany Dariusz Durda, trener Elany. - Mamy wymarzony poczštek rozgrywek. Wygraliśmy dwa spotkania z silnymi przeciwnikami.
Nienajlepiej rozpoczęli
Goście nienajlepiej prezentowali się w pierwszej części sobotniej potyki. Mimo to, mogli objąć prowadzenie. W szóstej minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Karol Lewandowski. Bramkarz Nielby Karol Ryłka z problemami obronił uderzenie torunianina. Później na boisku wiało nudą. Na kolejną składną akcję kibice musieli czekać do 19 minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Abrahama Loligi, piłkę w stronę bramki skierował Jakub Poznański. Toruńczyków od utraty gola uratował Radosław Mikołajczak, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.
Odpowiedź Elany była błyskawiczna. Szarżujący Damian Sędziak minął bramkarza Nielby, ale tylko strzelił w boczną siatkę.
W 26. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Łukasz Spławski, który ograł Mariusza Sobolewskiego i skierował piłkę do siatki.
Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla żółto-niebieskich miał Lewandowski. Futbolówka, po uderzeniu naszego napastnika, odbiła się od poprzeczki.
Inny zespół- W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się słabo - dodał Durda. - Jednak po zmianie stron na boisku pojawił się zupełnie inny zespół.
Torunianie na wyrównanie potrzebowali zaledwie kwadrans. Do siatki trafił Damian Sędziak. To już trzecie trafienie naszego pomocnika w tym sezonie.
- Dostałem podanie od naszego bramkarza - relacjonował Sędziak. - Stało przy mnie dwóch obrońców. Udało mi się ich ominąć i strzeliłem na bramkę tuż przy słupku.
Torunianie nie zadowolili się tylko remisem. Starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się im to w 73. minucie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcina Wróbla, najwyżej do piłki wyskoczył Wojciech Świderek i zapewnił Elanie komplet punktów. Warto dodać, że popularny "Świder" na boisku pojawił się 16 minut wcześniej.
- Jesteśmy zadowoleni z kompletu punktów - zakończył Sędziak. - W Wągrowcu zawsze trudno się grało. Cieszy szczególnie fakt, że przegrywaliśmy i udało nam się podnieść.(nielba.pl)
Wynik
1:0 Ł. Spławski (29), 1:1 D. Sędziak (60), 1:2 W. Świderek (73)
Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Sobolewski, Więckowski, Wróbel - Grudzień, Kikowski (żk; 83, Iheanacho), Mądrzejewski (57, Świderek), Mikołajczak (77, Zamara) - Sędziak, Lewandowski (żk; 85, Malczak)
Mówi bohater
Wojciech Świderek
Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się strzelić gola, który zapewnił mojej drużynie komplet punktów. Nie czuję się bohaterem. Każdy z moich kolegów dołożył cegiełkę, aby trzy punkty trafiły do Torunia. Uważam, że nasza wygrana była zasłużona. Byliśmy zespołem lepszy. Ma dwóch kolejkach mamy komplet punktów. Chcemy pójść za ciosem i wygrywać kolejne spotkania.
/nowosci.com.pl/

Kibice: Do Wągrowca wybrało się 92 kibiców Elany. Pod stadion docieramy 15 minut przed meczem i chwilę po pierwszym gwizdku wszyscy meldujemy się na sektorze gości, gdzie wieszamy dwie flagi (EZW i Ultras Elana) i prowadzimy dobry doping praktycznie przez całe spotkanie. Podróż w obie strony raz z większym raz z mniejszym ogonem.