Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Wysokie zwycięstwo na koniec sezonu.
Dodano:12 Jun 2011 23:52
Elana Toruń - Miedź Legnica 4:2 (4:0)
1:0 Mania (5), 2:0 Iheanacho (9), 3:0 Mądrzejewski (14), 4:0 Sikora (21), 4:1 Kajca (79), 4:2 Grzegorzewski (90)

Elana: Penkovets - Zaremski, Kłos, Więckowski (82; Patora), Wróbel - Sikora (59; Zamiatowski), Mądrzejewski (69; Jaroszewski), Świderek, Młodzieniak - Iheanacho, Mania (69; Grube)

W dobrym stylu pożegnali się z kibicami drugoligowi piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Dariusza Durdy pokonali Miedź Legnica 4:2 (4:0).
Na trybunach Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego zasiedli m. in. Bogusław Baniak (były szkoleniowiec Kujawiaka Włocławek) oraz Maciej Bartoszek (były trener ekstraklasowego GKS-u Bełchatów). Nieoficjalnie mówi się, że ten pierwszy zastąpi Janusza Kudybę, aktualnego opiekuna Miedzi. Zresztą działacze klubu z Legnicy już wcześniej zapowiedzieli, że pożegnają się z trenerem po zakończeniu tego sezonu.
Rozpoczął Mania
Po 21. minutach spotkania losy potyczki były już rozstrzygnięte. Tyle torunianom wystarczyło na wbicie Miedzi aż czterech goli. Ostre strzelanie rozpoczął Grzegorz Mania. W 5. min niepilnowany napastnik najwyższej wyskoczył do futbolówki, po rzucie rożnym i głową skierował ją do siatki. Niespełna pięć minut później podopieczni Dariusza Durdy wygrywali już 2:0. Tym razem Tomasza Laskowskiego pokonał Kelechi Iheanacho. Na kolejnego gola kibice nie musieli długo czekać. W 14. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Mądrzejewski.
Goście mogli zdobyć honorowe trafienie, jednak Jakub Grzegorzewski przegrał pojedynek z Nazarem Penkovetsem. W odpowiedzi torunianie strzelili czwartego gola. Tym razem do siatki trafił Mieczysław Sikora.
Efektowne pożegnanie
Po zmianie stron nasz drugoligowiec się cofnął, a rywale z Legnicy chcieli zniwelować straty. Udało się im to w końcówce spotkania. Najpierw, w 79. minucie, do siatki trafił Marcin Kajca. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Grzegorzewski.
Torunianie efektownym zwycięstwem zakończyli sezon. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 11. pozycji.

Kibice: Nas ok 100, kibiców Miedzi 13...
dodał: Admin