Kibicowskie podsumowanie miesiąca.
Dodano:02 May 2011 13:47
Za nami drugi miesiąc (kwiecień) rozgrywek ligowych w tym roku, czas na kolejne krótkie podsumowanie "wojaży" kibiców Elany:
Kwiecień zaczęliśmy od dobrego wyjazdu do Gdyni na mecz Elany z Bałtykiem (2 kwiecień 2011) gdzie wybrało się ok 200 kibiców Elany w tym 50 WfcG, 5 Jeziorak Iława i 1 Ruch Chorzów, na sektor weszło ponad 160 osób, reszta krążyła wokół stadionu i po mieście. Mieliśmy ze sobą 5 flag (Aleksandrów Kuj., Elana Toruń, EZW, Mokre, 19(E)68 ) jednak wywiesiliśmy tylko dwie (EZW i 19(E)68 ), bo płot był wysmarowany tawotem, wisiał też transparent dla chłopaka z Grudziądza. Do przerwy prowadzimy dobry głośny doping, póŸniej w 80 minucie ponownie zaczynamy zabawę na sektorze, m.in. bez koszulek. Podróż w obie strony praktycznie przez cały czas z "wąsami", podczas naszego przejazdu wszystkie stacje benzynowe zamknięte i zablokowane przez psy. Wielkie dzięki dla Ziomali za wsparcie!
Cztery dni później tj. w środę 6 kwietnia Elana grała w Tychach z miejscowym GKS-em, z tym wyjazdem od początku były problemy, które robili "działacze" miejscowego klubu, co kilka dni zmieniali wersje czy nas wpuszczą czy nie, ile dostaniemy biletów i czy w ogóle je wyślą, czy wpuszcza zgody itp. Ostatecznie przekazano nam, że zgody nie wejdą, więc chłopaki odpuścili. Od nas też nie było większej mobilizacji i w daleką podróż do Tychów (bez zbędnego ogona) wybrało się 18 fanów Elany (na sektor wbiło 16). Na meczu kilka razy zaznaczyli swoja obecność. Powrót, praktycznie przez całą trasę w obstawie "wąsów". Pozdro dla obecnych i wielki szacunek za to, że tam pojechali!
Kolejny mecz Elana rozegrała trzy dni później, u siebie z Jarotą Jarocin. Kibiców gości oczywiście 0, na naszych sektorach piknik a "gwiazdeczki" wyłapały 0:2 od Jaroty.
Tydzień później Elana miała grać w sobotę w Sosnowcu, jednak policja przy pomocy pzpn przełożyła to spotkanie na piątek. Nie zmieniło to jednak faktu, iż w Sosnowcu pojawili się kibice gości w liczbie 300 w tym 50 Elana, 10 KS Myszków i 240 Ruch Chorzów. Na stadion weszło około 260 osób, reszta z różnych powodów odpuściła sobie ten mecz. Na płocie wieszamy jednš flagę Elany i dwie Ruchu. Nasz doping taki sobie. Podróż w obie strony raz z ogonem raz bez (do Sosnowca wjeżdżamy bez psów, które przejęły nas dopiero w okolicach stadionu od strony gospodarzy) bez przygód. Wielkie dzięki dla Ziomali za wsparcie - Myszków, Ruch, Elana wieczna sztama!
Tydzień po Sosnowcu w świąteczną sobotę Elana grała kolejny mecz wyjazdowy, tym razem z Nowym Tomyślu z Polonią.
Dzień przed meczem z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni byliśmy odwołać organizowany wyjazd, mimo to na własną rękę w Nowym Tomyślu pojawiło się 20 najwierniejszych kibiców Elany (cztery pełne auta). Na sektor gości wbiło 15 osób a 5 zostało pod stadionem. Podczas meczu kilka razy zaznaczamy swoją obecność m.in. z dopingiem na dwie strony (z chłopakami, którzy nie weszli na mecz). Podróż w obie strony bez wahadła i bez przygód.
W ostatnią sobotę kwietnia znów Elana grała mecz wyjazdowy (trzeci z rzędu a piąty w tym miesiącu!), tym razem w Zdzieszowicach, gdzie wyjazd także nie był organizowany. Na "własną rękę" wybrało się 8 kibiców (3 Elana i 5 Ruch Chorzów), Mimo że byliśmy pod stadionem przed meczem to wbijamy na "obiekt" w przerwie na sektor miejscowych (w pierwszej połowie stoimy za płotem), bo wcześniej nie chcieli nam sprzedać biletów i otworzyć bramy. Zaznaczamy swoją obecność okrzykami i tyle.
Tego samego dnia 4 fanów Elany wraz z Jeziorowcami obecnych było na wyjeździe Jezioraka w Lublinie.
Tak w skrócie przedstawiają się statystki z kwietniowych meczów, na których pojawili się kibice Elany. Jeżeli ktoś był na meczu zgody, o którym nie napisaliśmy to niech da znać. Czy wypadliśmy dobrze oceńcie sami? Według mnie szału nie było jednak 6 meczów Elany w tym aż 5 wyjazdowych (dwa w środku tygodnia do dalekich Tychów i Sosnowca) oraz jeden daleki wyjazd Jezioraka zostały zaliczone.
Kolejne podsumowanie na koniec maja. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku...