Dodano:31 May 2010 10:02
Ruch Radzionków - Elana Toruń 1:1 (0:0)
0:1 Grube (62, karny), 1:1 Matus (92, karny)

Elana: Kryszak (żk)- Zamiatowski, Więckowski, Sobolewski (żk), Dreszler - Świderek - Trojanowski (14, Poczwardowski; żk), Młodzieniak, Grube (żk), Zamara (żk; 78, Kassian) - Onyekachi (89; Regulski)

Jeszcze w 92. minucie Elana sensacyjnie prowadziła wczoraj w Radzionkowie 1:0. Niestety, ostatecznie zremisowała z Ruchem 1:1 (0:0).

O stracie dwóch punktów zadecydował błąd Mateusza Poczwardowskiego, który w drugiej minucie doliczonego czasu gry niepotrzebnie sfaulował w polu karnym Sebastiana Gielzę, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Martin Matus.
- Poniosła go chyba młodzieńcza fantazja - powiedział trener Dariusz Durda.
Ruch, który zagrał w odmłodzonym składzie, przeważał tylko przez pierwsze 30 minut. Później nasi zawodnicy zaczęli coraz groźniej atakować. Tuż przed przerwą mogli objąć prowadzenie, ale piłka, po uderzeniu Wiaczesława Zamary, trafiła w słupek.
Po zmianie stron torunianie nadal byli groźniejsi. I w 62. min objęli prowadzenie. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Tomasza Rzepkę, bramkarza Ruchu uderzeniem z 11 metrów pokonał Łukasz Grube. Kilka minut później najskuteczniejszy gracz Elany był bliski podwyższenia prowadzenia. Najpierw jednak golkiper gospodarzy instynktownie obronił jego uderzenie z rzutu wolnego, a później piłka po "główce" wychowanka Kujawiaka Włocławek odbiła się od słupka. W końcówce groźniej strzelali też Kamil Kassian i Poczwardowski, ale bez powodzenia. Aż nadeszła ta fatalna 92. minuta...
- Powiem szczerze, że Elana zaskoczyła mnie pozytywnie i zasłuży na zwycięstwo - stwierdził Adam Kompała, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Ruchu, były król strzelców naszej ekstraklasy, który wczorajszy mecz oglšdał z trybun. - My dobrze zagraliśmy tylko przez pół godziny, póŸniej torunianie spisywali się znacznie lepiej. I powinni nas "dobić" w ostatnim kwadransie, bo wyprowadzali naprawdę groźne kontry. Ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do nas, bo po ewidentnym, ale chyba trochę niepotrzebnym faulu, zdołaliśmy wyrównać z rzutu karnego.
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki 26 kolejki:
Tur Turek - GKS Tychy 1:1 (0:0)
oraz mecze rozegrane 19 maja:
Lechia Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0)
Górnik Polkowice - Nielba Wągrowiec 2:2 (2:2)
Olimpia Grudziądz - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)
Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 0:0
Miedź Legnica - Polonia Słubice 2:1 (1:0)
Unia Janikowo - Raków Częstochowa 2:4 (1:2)
Ślęza Wrocław - Czarni Żagań 0:2 (0:0)

Kibice:
Około 300 kibiców gości pojawiło się w Radzionkowie w tym 45 Elana, 4 Jeziorak Iława, 24 KS Myszków i około 230 Ruch Chorzów, jednak nie wszyscy weszli na stadion. Na płocie wieszamy jedną flagę Elany i prowadzimy sporadyczny, ale chwilami głośny doping. Nie obyło się bez "wymiany uprzejmości". Miejscowi wystawili skromny (sami się opiszą ilu) młyn z kilkoma flagami i transparentami: "UM - koniec obietnic, czas na stadion" oraz "Duma Radzionkowa bez własnego domu". Podróż w obie strony długa i męcząca (m.in. bus "złapał dwie gumy") praktycznie całą trasę z wahadłem. Wielkie dzięki dla Ziomali z Chorzowa, Iławy i Myszkowa za wsparcie!