Dodano:25 Apr 2010 15:47
Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 2:1 (2:0)
1:0 Grube (33), 2:0 Grube (34), 2:1 Michałek (85)

Elana: Kryszak - Dreszler, Sobolewski, Więckowski, Zamiatowski - Melerski (75; Poczwardowski), Kassian, Grube, Młodzieniak - Woropajew (62; Wróbel), Onyekachi (81; Regulski)

Elana wciąż pozostaje niepokonanym zespołem w rundzie rewanżowej. I co najważniejsze - znów wygrywa.

Wczoraj torunianie pokonali bowiem na własnym boisku swojego byłego trenera Piotra Rzepkę i prowadzoną przez niego ekipę Bałtyku Gdynia 2:1 (2:0).
Obrońca w ataku
Do meczu nasza drużyn przystępowała osłabiona - zabrakło Wojciecha Świderka (ślub), Marcina Trojanowskiego i Wiaczesława Zamary (kontuzje). Zastąpili ich: Rafał Więckowski, Maciej Melerski i Jakub Woropajew. Ten ostatni, nominalny środkowy obrońca, zagrał w... ataku.
Początek meczu przebiegał pod dyktando gości. W 2. min Michał Benkowski "główkował" w poprzeczkę, a kilka chwil później Łukasz Nadolny przegrał pojedynek z Przemysławem Kryszakiem.
Torunianie do ataku ruszyli po pół godzinie. W 33. min Łukasz Grube strzelił mocno z ostrego kąta, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a ta trafiła w kapitana Bałtyku (wychowanka... Elany) Marcina Martyniuka i wturlała się do siatki. Po wznowieniu gry nasi przejęli piłkę i przeprowadzili składną akcję, którš precyzyjnym strzałem z 17 metrów wykończył Grube. Wystarczyła więc minuta, aby miejscowi wygrywali 2:0.
Z kontry
Po zmianie stron tempo gry siadło. Torunianie nastawili się na grę z kontry i rzadko niepokoili obronę gości. Na lewej pomocy dwoił się i troił Adam Młodzieniak i w 72. min, po jego dośrodkowaniu bliski zdobycia kolejnego gola był Grube. Strzelił efektownie z woleja, ale tym razem bramkarz Bałtyku nie dał się zaskoczyć.
Goście kontaktowš bramkę zdobyli w 85. min, kiedy kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego, z odległości ok. 30 m, popisał się Michał Michałek. Później rzucili się do odrabiania strat, jednak ich chaotyczne akcje nie przyniosły powodzenia.
Niestety, radość z wygranej przyćmiły wydarzenia z przerwy, kiedy na stadionie doszło do bijatyki z udziałem "kibiców" obu zespołów.
Źródło: "Nowości"