Dodano:21 Apr 2010 20:19
Elana Toruń - GKS Tychy 1:1 (0:1)
0:1 Nowak (18), 1:1 Grube (89 - karny)

Elana: Kryszak - Dreszler (żk), Sobolewski, Zamiatowski - Świderek - Trojanowski (60; Melerski), Kassian (83; Regulski), Grube, Młodzieniak - Zamara (50; Woropajew żk), Onyekachi (69; Drwięga)

Wczoraj rozegrano zaległą 20. kolejkę spotkań w II lidze. Losy meczu z udziałem naszej drużyny rozstrzygnęły się w samej końcówce.
Elana Toruń podejmowała GKS Tychy i od 18. minuty, po bramce zdobytej przez Artura Nowaka, przegrywała 0:1.
Do przerwy żółto-niebiescy stworzyli tylko jedną okazję, po której mogli wyrównać. Niestety, dobrego dośrodkowania Marcina Trojanowskiego w 29. min nie wykorzystał Adam Młodzieniak, który z trzech metrów nie pokonał bramkarza gości.
Na początku drugiej połowy tyszanie powinni podwyższyć prowadzenie, ale fatalnie zachował się Damian Furczyk, który nie zdołał posłać piłki do pustej siatki. Od tego momentu trwał wyrównany bój, ale sytuacji podbramkowych było bardzo mało. Aż nadeszła 90. minuta.
Piłkę w polu karnym gości dostał Łukasz Drwięga. Został wzięty w "kleszcze" przed dwóch obrońców GKS-u i po chwili upadł na murawę. Sędzia nie miał wątpliwości - podyktował rzut karny, pewnie po chwili wykorzystany przez Łukasza Grube.
- Miałem troszkę obaw, bo przecież była to sama końcówka meczu, ale oddałem pewny i celny strzał na wagę remisu - mówi zdobywca gola. - Bramkę chciałbym zadedykować narodzonemu kilka godzin przed spotkaniem Bartkowi Kwiatkowskiemu, synowi mojego serdecznego przyjaciela Dawida.
(rk)
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań 2:0 (2:0)
Lechia Zielona Góra - Bałtyk Gdynia 0:3 (0:1)
Ruch Radzionków - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:0)
Miedź Legnica - Górnik Polkowice 1:3 (1:1)
Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:4)
Tur Turek - Nielba Wągrowiec 0:0
Ślęza Wrocław - Jarota Jarocin 1:2 (0:1)
Raków Częstochowa - Polonia Słubice 4:0 (2:0)

Kibice: Młyn na tym meczu wahał się od 250 do 300 osób, z nami delegacje z KS Myszków (3) i WfcG (4). Na płocie oprócz naszych flag wieszamy po jednej Myszkowa i Ruchu Chorzów. Na początku meczu rozwijamy transparent "Katyń - Pamiętamy + " Doping tego dnia dobry przez cały mecz, w drugiej połowie na dwie strony i bez koszulek. Kibiców gości 0.