Dodano:11 Nov 2009 16:15
Elana Toruń - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 Mania (5)

ELANA: Penkovets - Więckowski, Wróbel, Świderek (68, Pilarski żk) , Zamiatowski - Woropajew - Atanacković, Młodzieniak, Rackiewicz (60, Charzewski), Grube (75, Rożej) - Mania (88, Sz.Makowski).

Z kompletem punktów i bez straty bramki pożegnali się z własnymi Elany. Kolejne mecze w II lidze dopiero w marcu.

Elana wygrała z Rakowem Częstochowa skromnie, bo 1:0 (1:0), ale ważne, że w końcu, po prawie trzech miesiącach przerwy, zainkasowała komplet punktów na własnym boisku.
Torunianie już w 5. min objęli prowadzenie. Kardynalny błąd popełnił defensor Rakowa Adrian Pluta tracąc piłkę na rzecz Grzegorza Mani, który wykorzystał ten prezent i plasowanym strzałem pokonał częstochowskiego bramkarza.
Drużyna spod Jasnej Góry obudziła się dopiero w 24. min, kiedy Bartosz Gliński, po ograniu toruńskich obrońców, strzelił tuż przy słupku bramki Elany.
W 36. min podopieczni Dariusza Durdy strzelili drugą bramkę, lecz sędzia pokazał spalonego. Do końca pierwszej części spotkania szanse na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Marcin Rackiewicz i Aleksandar Atanacković.
Po zmianie stron z boiska wiało nudą. Gra ożywiła się dopiero w 90. min, kiedy goście zaczęli ,,bombardować" bramkę Nazara Penkovca, lecz strzały Piotra Mastalerza i Tomasza Foszmańczyka trafiały prosto w torunian.
Czas na rozmowy
- W tym meczu niektórzy piłkarze zaprezentowali się po raz ostatni i widać było, że w końcu zależy im na graniu - powiedział wczoraj trener Elany Dariusz Durda. - Ambicja przewyższyła umiejętności i to chyba cieszy najbardziej. Teraz przyjdzie czas na rozmowy, a od wiosny zrobimy wszystko, aby II liga pozostała w Toruniu.
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:1)
Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 3:0 (0:0)
Jarota Jarocin - Czarni Żagań 1:1 (1:0)
Nielba Wągrowiec - Ślęza Wrocław 1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 1:0 (0:0)
Górnik Polkowice - Unia Janikowo 3:0 (2:0)
Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 3:0 (2:0)
Bałtyk Gdynia - Ruch Radzionków 1:2 (0:0)

Kibice:
Na ostatnim w tym roku meczu nas w młynie 250-300 w tym kilku chłopaków z KS Myszków i Ruchu Chorzów. Na płocie wieszamy sześć flag w tym po jednej Myszkowa i Ruchu (Nakło Śląskie). Nasz doping w miarę dobry (lepszy w drugiej połowie). Z oprawy, podczas której zaśpiewaliśmy hymn Polski, zaprezentowaliśmy flagę Polski ze sreberek i trans na płocie "ZNAK ORŁA POTĘGI SYMBOL PROWADZIŁ WAS". W przerwie meczu zarząd klubu w podziękowaniu za doping ufundował catering dla kibiców "z młyna". Kibiców gości pojawiło się 5 z tym dwie dziewczyny. Na koniec podziękowania dla Ziomali za wsparcie na meczu oraz dla nacjonalistów z TIN14 (www.tin14.tnb.pl) za pomoc w oprawie. Do zobaczenia na wiosnę!