Dodano:31 Oct 2009 20:01
Elana Toruń - Lechia Zielona Góra 1:2 (0:0)

0:1 Duchnowski (67 - karny),1:1 Wróbel (71 - karny), 1:2 Szymański (89)

Elana: Kryszak (żk) - Zamiatowski, Świderek (żk), Wróbel (żk) - Rackiewicz (58, Łaszewski), Pilarski (żk; 46, Smolarz), Więckowski, Atanacković, Młodzieniak (żk) - Charzewski, Grube (68, S. Makowski)

Torunianie w meczu z Lechiš mieli się odbić od dna ligowej tabeli. Ulegli jednak 1:2 (0:0) i jeszcze bardziej w tym dnie ugrzęźli.
Do przerwy Elana miała dwie dogodnych sytuacje, których nie wykorzystał Piotr Charzewski. Z kolei Lechia najlepszą okazję miała w 45. min, kiedy z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Michał Zawadzki.
Po zmianie, w 66. min Przemysław Kryszak sfaulował w polu karnym Andrzeja Dorniaka i sędzia podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez Rafała Duchnowskiego. Cztery minuty później arbiter znowu wskazał na "wapno", ale tym razem dla torunian. Do remisu doprowadził Marcin Wróbel. Na minutę przed końcem spotkania torunian pogrążył jednak 19-letni Konrad Szymański, który wykorzystał bierną postawę defensywy i strzałem w długi róg pokonał Kryszaka.
- Jestem zażenowany postawą niektórych zawodników i wolałbym ten mecz rozegrać juniorami niż tymi piłkarzami, którzy kiedyś otarli się o II ligę - mówi trener Elany Dariusz Durda. - Trzeba zrobić rewolucję kadrową i postawić na młodych. Ten mecz udowodnił że w zespole nie ma wartościowych zawodników.
Źródło: "Nowości"