Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń 1:0 (0:0)
Dodano:24 Oct 2009 23:40

1:0 Magdziński (77)

Elana: Kryszak - Zamiatowski, Świderek, Wróbel - Woropajew, Pilarski, Charzewski (55; Mania), Młodzieniak (82; Rożej), Atanacković - Grube (78; Sz. Makowski), Rackiewicz (86; Smolarz)

Skończyła się niezła passa Elany na boiskach rywali. Po trzech z rzędu zremisowanych spotkaniach torunianie przegrali sobotnie derby z Zawiszą 0:1 (0:0).

Do meczu z wiceliderem tabeli żółto-niebiescy przystąpili bardzo skoncentrowani. I ze wzmocnioną defensywą. Teoretycznie bowiem Elana wystąpiła w ustawieniu 3-5-2, ale z grona pięciu pomocników dwóch (Jakub Woropajew i Kamil Pilarski) miało zadania defensywne i wspomagało obrońców.
Głowa rezerwowego
Pierwszą groźną akcję na samym początku meczu przeprowadzili torunianie, ale Aleksandar Atanacković z 18 m strzelił niecelnie. Później, trochę nieoczekiwanie, trwał wyrównany bój. Nasza drużyna wykonywała więcej rzutów rożnych, ale po żadnym z nich nie było zagrożenia dla bramki Zawiszy. Gospodarze stałych fragmentów mieli mniej, jednak bili je dokładniej. Dwa razy po takich dośrodkowaniach "główkował" rosły obrońca Tomasz Midzierski, ale minimalnie chybił.
Także na początku drugiej połowy torunianie nie ustępowali rywalom. Mogli nawet pokusić się o zdobycie gola, po dwóch kontrach Marcina Rackiewicza. Raz jednak napastnik Elany strzelił obok słupka, a po paru minutach pogubił się w polu karnym rywala.
Decydująca o losach meczu okazała się akcja z 77. min. Po dośrodkowaniu z prawej strony Tomasza Warczachowskiego nasi obrońcy nie upilnowali rezerwowego Jacka Magdzińskiego, który precyzyjnym strzałem głową pokonał Przemysława Kryszaka.
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Lechia Zielona Góra - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Ruch Radzionków - Unia Janikowo 6:1 (0:1)
Bałtyk Gdynia - Tur Turek 0:0
Olimpia Grudziądz - Ślęza Wrocław 3:2 (2:2)
Górnik Polkowice - Czarni Żagań 1:1 (1:0)
Nielba Wągrowiec - Raków Częstochowa 3:2 (0:1)
Jarota Jarocin - Polonia Słubice 0:0
GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Kibice:Nas na derbach w Bydgoszczy 400 w tym Ziomale: 28 Jeziorak Iława, 13 Ruch Chorzów, 5 Wfcg i 1 KS Myszków + gościnnie kilka osób z Widzewa, co jak na obecną sytuację (słabiutkie wyniki naszych kopaczy, ostatnie miejsce w ligowej tabeli oraz nieciekawa sytuacja finansowa naszego klubu) należy uznać za dobrą liczbę. Na miejscu pojawiamy się ok 1,5 godziny przed meczem, wszyscy ubrani w żółto-niebieskie czapki z napisem "Elanowcy" i tym razem dzięki temu, że wpuszczanie na sektor przebiegło sprawnie już na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania meldujemy się na stadionie Zawiszy. Na płocie wieszamy 7 flag + transparent "M.Trzymaj się JP 100%" . Nasz doping do straty gola dość dobry, po nim już słabszy. W drugiej połowie prezentujemy oprawę, na którą składały się sreberka w barwach oraz trans na płot "Toruniem włada żółto-niebieska brygada". Po meczu jesteśmy trzymani na stadionie przez ponad godzinę i wracamy pocišgiem (wynajęliśmy w obie strony dwa składy "doczepione" do pocišgu rejsowego) do Toruniu. Podziękowania dla Braci za wsparcie! Do następnego! ELANA TO MY!