Dodano:17 Oct 2009 17:57
Elana Toruń - Jarota Jarocin 1:3 (1:0)

1:0 Charzewski (36), 1:1 Garbarek (63), 1:2 Skokowski (69), 1:3 Skokowski (90)

Elana:Kryszak - Zamiatowski, Świderek, Pilarski, Wróbel - Woropajew - Charzewski (82, Smolarz), Atanacković, Młodzieniak (64, Rackiewicz) - Grube (82, Sz. Makowski), Mania (żk, czk - 52 min.)

Elana nadal przegrywa na własnym boisku. Z kolei Olimpia Grudziądz zdobyła piąty w tym sezonie punkt na wyjeździe.
Gdyby mecz trwał 45 minut, to podopieczni Dariusza Durdy cieszyliby się z trzech punktów. Niestety, torunianie w drugiej połowie spotkania z Jarotą popełnili mnóstwo błędów i przegrali 1:3 (1:0).
A wszystko już było (prawie) poukładane. Piłkarze otrzymali zaległe wynagrodzenie (niecała połowa pensji), nastawienia zawodników przed spotkaniem były bojowe, więc do szczęścia brakowało tylko zwycięstwa.
Początek spotkania należał do Jaroty. W 8. min sam na sam z Przemysławem Kryszakiem znalazł się Krzysztof Bartoszak, lecz poślizgnął się i piłkę przechwycił bramkarz Elany. Chwilę potem strzelał Maciej Manelski, lecz nad poprzeczką.
Torunianie do głosu doszli po kwadransie. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale szczęście uśmiechnęło się do nich dopiero w 36. min. Atanacković podał do Charzewskiego, który uderzył z ostrego kąta zza pola karnego, a futbolówka po drodze odbiła się od Piotra Garbarka i wpadła do siatki.
Druga odsłona spotkania fatalnie zaczęła się dla Elany. W 52. min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mania.
- Zachowanie Mani można tylko i wyłącznie nazwać głupotą - mówi trener Elany, Dariusz Durda. - Osłabił zespół i to był kluczowy moment tego spotkania.
Osłabienie okazało się bardzo bolesne. Już w 63. min goście po bramce Garbarka doprowadzili do remisu. Sześć minut później prowadzenie Jarocie zapewnił Piotr Skokowski po strzale głową. Ten sam gracz w 90. min dobił gospodarzy.
Piotr Królak
Źródło: "Nowości"

Kibice: Na płocie dwie flagi (EZW i Mokre) i transparent M. Trzymaj się! dopingu i kibiców gości brak. Piknik.