Porażka naszych graczy z Zagłębiem Sosnowiec
Dodano:03 Oct 2009 19:56
Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:3)

0:1 Filipowicz (28), 0:2 Lachowski (43), 0:3 Pajączkowski (45)

Elana: Kryszak - Zamiatowski, Świderek, Wróbel - Woropajew (70, Więckowski) - Smolarz (46, Sz.Makowski), Atanacković (żk), Grube, Charzewski (46, Pilarski) - Rackiewicz (82, Łaszewski), Mania

Elana miała pójść za ciosem i, po wyjazdowym remisie, wygrać przed własną publicznością. Niestety, Zagłębie sprawiło torunianom tęgie lanie, pokonując ich 3:0 (3:0).
Ale czego tu się spodziewać gdy gra się za darmo... Bo właśnie w koszulkach z napisem ,,Gramy za darmo" większość naszych piłkarzy wyszła na prezentację.
- Chcieliśmy w ten sposób uświadomić działaczom i kibicom, że sytuacja finansowa w klubie jest tragiczna - komentuje piłkarz Elany, Dawid Zamiatowski. - Nie wiemy, czy tym coś wskóramy, ale na pewno daliśmy wielu osobom do myślenia.
Mecz mógł dobrze rozpocząć się dla torunian. W 6. min Łukasz Grube strzelił pod samš poprzeczkę i Adam Bensz z trudnościami wybił piłkę na róg. Przez kolejne kilka minut podopieczni Dariusza Durdy szukali dogodnych okazji, lecz uderzenia Aleksandara Atanackovica czy Piotra Charzewskiego lądowały obok słupka. W 21. min znów "zagotowało" się pod bramką gości. Na solową akcję zdecydował się Grzegorz Mania, który ograł najpierw Tomasza Szatana, a później samego Bensza i gdy miał już przed sobą pustą bramkę, w ostatniej chwili pozwolił się zablokować Vladimirowi Bednarowi.
Mimo iż torunianie prowadzili grę, to sosnowiczanie strzelili pierwszą bramkę. W 29. min Atanackovic stracił piłkę przed swoim polem karnym na rzecz Sławomira Pacha, który podał do Michała Filipowicza, a ten strzałem z woleja dał prowadzenie gościom.
O ostatnich trzech minutach pierwszej połowy torunianie najchętniej by zapomnieli. Najpierw, w 43. min, kardynalny bład popełnił Wojciech Świderek, który poślizgnął się i stracił piłkę. Wykorzystał to Marcin Lachowski. Strzałem między nogami Przemysława Kryszaka zdobył drugą bramkę dla Zagłębia. Dwie minuty później trzeciego gola zdobył głową Adrian Pajączkowski, po podaniu Filipowicza.
- Założenia taktyczne runęły, po raz kolejny rozdaliśmy prezenty gościom - podsumował pierwszą połowę trener Elany, Dariusz Durda - Doświadczenie Zagłębia i ich mądra gra obnażyła nasze słabości, ale to i tak nie tłumaczy straty aż trzech bramek.
Po zmianie stron żółto-niebiescy "poukładali" grę. W 54. min strzelał Grube, ale bramkarz z Sosnowca, choć z kłopotami, obronił piłkę. Kilka minut później Marcin Rackiewicz najpierw strzelił w obrońcę gości, a dobitka wylądowała obok słupka. Jeszcze w 84. min honorową bramkę mógł uzyskać Atanackovic, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zagłębia strzelił prosto w jego nogi.
- Byliśmy bardzo słabi w pierwszej połowie i kilka minut wystarczyło, aby przegrać cały mecz - mówi Łukasz Grube. - Jest nam bardzo przykro, wiemy że zawiedliśmy kibiców i samych siebie.
Piotr Królak
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Jarota Jarocin - Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0)
Zawisza Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 2:1 (0:0)
Polonia Słubice - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0)
GKS Tychy - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0)
Czarni Żagań - Ruch Radzionków 1:1 (0:1)
Ślęza Wrocław - Miedź Legnica 1:3 (0:2)
Tur Turek - Unia Janikowo 3:2 (0:1)

Kibice:
Nas w młynie ok 600, w tym kilku chłopaków z Jezioraka Iława, w pierwszej połowie w ramach protestu nie prowadzimy dopingu a na płocie wiszą tylko transparenty dla naszego Kolegi, który mimo iż jest niewinny został skazany na 4 lata więzienia... W drugiej połowie na płocie wieszamy sześć flag (w tym jedną Ruchu Chorzów) i jedziemy z dopingiem. Kibiców gości pojawiło się w Toruniu 260 (w tym ok 80-90 Zagłębie + ok 80 Legii Chełmża + 20 Olimpia Elbląg + Legia Warszawa itd.). Na sektor wchodzili przez większą część pierwszej części meczu i po wbiciu się wszystkich dopingowali Zagłębie, na płocie wywiesili po jednej fladze Olimpii Elbląg i Legii Chełmży, która w przewie meczu zaczęła napinać się w naszą stronę, nie pozostajemy im dłużni i też im ciśniemy. W drugiej części spotkania goście ograniczyli się do pojedynczych okrzyków a pod koniec meczu na sektorze zostali tylko kibice z Chełmży, bo reszta wyszła wcześniej na pociąg. Po zakończeniu spotkania nasze "gwiazdy" dziękują nam za wsparcie a my przypominamy im o ich braku ambicji.