Dodano:19 Sep 2009 18:37
Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
0:1 Kobus (6)

Elana: Penkovets - Zamiatowski, Świderek, Wróbel - Woropajew (żk) -Rożej (46, Sz. Makowski; żk), Smolarz (61, Zamara), Atanacković, Młodzieniak, Charzewski (76, Mania) - Rackiewicz (46, Grube)

Derby dla Olimpii! Grudziądzanie pokonali w sobotę, na stadionie miejskim w Toruniu, Elanę 1:0 (1:0).

Nie był więc udany debiut przed własną publicznością dla nowego trenera gospodarzy, Dariusza Durdy.
Skuteczny lob
Od pierwszych minut na boisku przeważali, rozpędzeni po środowym sukcesie na Zawiszą, goście, którzy raz po raz zagrażali bramce Nazara Penkovca. Odważne wyjścia ukraińskiego golkipera na przedpole zemściły się w 6. min. Zbigniew Kobus widząc daleko wysuniętego Penkovca, zdecydował się na strzał z 30 metrów i pięknym lobem pokonał bramkarza Elany.
W 12. min mogło być 0:2. Po podaniu Grzegorza Domżalskiego do Przemysława Suleja, który z 11 metrów trafił w spojenie.
Po kwadransie gry żółto-niebiescy doszli do głosu i zaczęli szukać okazji do wyrównania. Jednak strzały Aleksandara Atanackovica, Adama Młodzieniaka czy Piotra Charzewskiego nie mogły w żaden sposób zaskoczyć Daniela Osieckiego.
W 38. min gospodarze mieli najlepszą okazję do wyrównania. Po dośrodkowaniu Młodzieniaka bramkarz Olimpii ,,wypluł" piłkę przed siebie. Wydawało się, że torunianie dopełnią formalności, ale żaden z nich nie doskoczył do bezpańskiej futbolówki.
- Mieliśmy pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, strzeliliśmy bramkę i mieliśmy jeszcze dwie sytuacje na podwyższenie wyniku - podsumował pierwsze 45 minut, trener Olimpii Marcin Kaczmarek.
Mania nie trafił
Na początku drugiej części widać było determinację w grze torunian. Już minutę po wejściu na boisko pięknym uderzeniem popisał się Łukasz Grube. W odpowiedzi Kobus ,,szczupakiem" strzelił w słupek bramki Penkovca. Później grę zaczęli znowu kontrolować grudziądzanie, którzy "szukali" drugiej bramki. Ta mogła paść w 72. min, kiedy to sam na sam z toruńskim bramkarzem znalazł się Sulej. Górą jednak był Penkovec. Jeszcze w 90. min Elana miała szansę na doprowadzenie do remisu. Grube podał piłkę na wchodzącego Grzegorza Manię, lecz ten nie trafił w nią.
- Przegraliśmy spotkanie, w którym nie byliśmy dużo gorsi od przeciwnika - powiedział trener Elany, Dariusz Durda.
Piotr Królak
Źródło:"Nowości"

Inne wyniki:
Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 2:0 (2:0)
Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:2)
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Polkowice 1:1 (0:1)
Polonia Słubice - Bałtyk Gdynia 0:4 (0:1)
Raków Częstochowa - Ruch Radzionków 1:2 (1:1)
GKS Tychy - Miedź Legnica 0:0
Czarni Żagań - Unia Janikowo 5:0 (2:0)
Ślęza Wrocław - Tur Turek 2:0 (2:0)

Kibice:
Na meczu z Olimpią nas 350 - 400 z sześcioma flagami Elany i jedną Myszkowa, w pierwszej połowie prezentujemy oprawę, na którą składa się: transparent na płocie "Ultras Elana", na sektorze flagi na kijach i do tego stroboskopy. Kibiców gości przyjechało do Torunia 101 z jedną flagą, w sektorze z nimi zasiedli także młodzi piłkarze Olimpii. Na meczu dobry doping z obu stron, jednak za dużo wzajemnych bluzg. Na bliższe spotkanie przyjezdni nie mieli ochoty...