Remis w Gdyni!
Dodano:16 Sep 2009 20:37
Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 0:0

Elana: Penkovets - Zamiatowski, Świderek, Wróbel - Woropajew -Rożej (61, Łaszewski; żk), Smolarz (76, Sz. Makowski), Atanacković (77, Mania), Młodzieniak, Charzewski (74, Mania) - Rackiewicz (90, Zamara; żk)

To był udany debiut trenera Dariusza Durdy. Elana zdobyła pierwszy w tym sezonie punkt na wyjeździe i, także po raz pierwszy, nie straciła gola.

Torunianie zremisowali wczoraj na wyjeździe z beniaminkiem II ligi, Bałtykiem Gdynia 0:0.
- Oczywiście, że jestem zadowolony z tego wyniku - mówi trener Durda. - To był typowy mecz na remis, zwłaszcza do przerwy. Po zmianie stron rywal trochę zepchnął nas do defensywy, ale sam zbyt wielu sytuacji sobie nie stworzył. W zasadzie tylko raz było groźnie pod naszą bramkę, kiedy jeden z zawodników Bałtyku trafił w poprzeczkę. Ten mecz dał mi odpowiedź co do wartości drużyny. Uważam, że ma ona spory potencjał i moim zadaniem będzie go wykorzystać na kolejne spotkania.
W pierwszej połowie torunianie zaprezentowali się z dobrej strony i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 8. min minimalnie chybił Piotr Charzewski, a w 16. min - Marcin Rackiewicz. Pod koniec tej części gry ponownie bliski szczęścia był "Chary" (strzelił tuż obok spojenia), gola głową mógł też zdobyć bardzo aktywny Damian Rożej.
Po zmianie stron sytuacji było już mniej. Poza wspomnianą poprzeczką Dariusza Kudyby warto jeszcze odnotować dwa niecelne strzały Sławomira Riebandta.
Źródło: "Nowości"

Inne wyniki:
Lechia Zielona Góra - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)
Tur Turek - Czarni Żagań 3:0 (3:0)
Unia Janikowo - GKS Tychy 2:4 (2:2)
Miedź Legnica - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Ruch Radzionków - Polonia Słubice 2:0 (1:0)
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (2:0)
Górnik Polkowice - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)

Kibice: Mimo środy i fatalnych w tym sezonie wyników naszych piłkarzy do Gdyni wybrało się 40 najwierniejszych kibiców Elany + 3 kibiców Jezioraka Iława. Podróż na mecz przez cały czas z wahadłem. Na stadion wchodzimy w miarę sprawnie. Dobrze dopingujemy jak na taka liczbę, gospodarze wiadomo głośniejsi (kryta i liczba, którą określą sami, robi swoje). Podróż powrotna z obstawą do i za autostradą. Mogło być ciekawie, ale... Pozdro dla obecnych i dzięki dla chłopaków z Iławy za wsparcie!