Czarni Żagań - Elana Toruń 3:0 (3:0)
1:0 Małecki (2), 2:0 Ekwueme (22), 3:0 Piechowiak (25)

Elana: Penkovets - Zamiatowski, Więckowski (46; Grube), Wróbel, Świderek - Pilarski - Młodzieniak, Rackiewicz (84; Janik), Atanacković, Charzewski (68; Smolarz) - Kowalski (68; Zamara)

O sobotnim spotkaniu w Żaganiu trener Elany Toruń Wiesław Borończyk najchętniej by zapomniał.

Wyjazdowa porażka z Czarnymi Żagań 0:3 (0:3) dała działaczom sygnał, że drużynie potrzebne są poważne wzmocnienia.
Torunianie na mecz wyjechali już w piątek rano. Dzięki temu piłkarze mogli spokojnie i w pełni sił przygotować się do potyczki.
Wiesław Borończyk zaskoczył wszystkich, wystawiajšc w bramce Nazara Penkovca.
- Postawiłem na Ukraińca, ponieważ Przemysław Kryszak w każdym meczu wpuszczał bramki - powiedział szkoleniowiec Elany.
Szybki gol
Spotkanie dla torunian rozpoczęło się fatalnie. Już w 40 sekundzie potyczki, po wrzutce Konrada Hajdamowicza, niepilnowany Jakub Małecki strzałem z 15 metrów pokonał Penkovca.
- Pierwsza akcja spotkania bardzo mnie zaskoczyła - przyznał toruński bramkarz. - Nie miałem szans na obronę tego strzału.
Utrata bramki w pierwszej minucie sparaliżowała piłkarzy Elany, którzy w ogóle nie mogli stworzyć sobie żadnych sytuacji podbramkowych.
Wynikiem takiej gry był kolejny gol dla gospodarzy. W 22. minucie, po dwójkowej akcji Hajdamowicz i Małeckiego, piłkę z pięciu metrów do siatki skierował Paschal Ekwueme.
Rewelacyjny Hajdamowicz
Cztery minuty później było już 3:0. Rewelacyjnie grający tego dnia Konrad Hajdamowicz, po raz kolejny ograł Marcina Wróbla, podał piłkę do Piechowiaka, który bez namysłu strzelił na bramkę torunian. Uderzenie było tak niefartowne, że po drodze piłka odbiła się od Rafała Więckowskiego i wpadła do siatki.
"Żółto-niebiescy" pierwszy strzał na bramkę Karola Buchla oddali w 38 minucie. Wtedy to na uderzenie zdecydował się Piotr Charzewski.
Druga odsłona spotkania to lepsza gra gości. ,,Elanowcy" zaczęli grać śmielej i częściej atakowali bramkę Buchla. Szansę na zdobycie honorowego gola mieli m. in. Marcin Rackiewicz, Łukasz Grube i Charzewski.
W 82. minucie przyjezdni mieli najlepszą okazję do zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Czarnych znalazł się Grube, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce.
Zadecydowała pierwsza akcja
- Trzy mecze na wyjeździe, trzy porażki i zero strzelonych bramek - podsumował trener Borończyk - Sytuacja jest trudna. Przed spotkaniem wszyscy byli pozytywnie nastawieni. Pierwsza akcja zadecydowała o losie całej potyczki.