Elana odpadła z Pucharu Polski.
Dodano:29 Jul 2009 20:28
Olimpia Grudziądz - Elana Toruń 2:1 (0:0)

1:0 Domżalski (47), 1:1 Charzewski (66), 2:1 Sulej (86)

Elana:Kryszak - Wróbel (żk), Świderek, Kowalczyk, Łaszewski - Pilarski (żk), Janik (60, Gościński) - Charzewski (70, Młodzieniak), Grube, Rackiewicz - Kowalski (80, Becker)

Olimpia Grudziądz awansowała do kolejnej fazy REMES Pucharu Polski. Wczoraj beniaminek II ligi zachodniej pokonał u siebie, w rundzie przedwstępnej, Elanę Toruń 2:1 (0:0).
Gospodarze do tego meczu przystąpili w niemal optymalnym składzie. W porównaniu do sobotniej potyczki z Unią Janikowo w bramce zamiast Ariela Winieckiego stanął Daniel Osiecki, a Krzysztofa Kretkowskiego zastąpił Hubert Kościukiewicz. W Elanie od początku meczu zagrali: Marcin Wróbel, Tobiasz Janik, Mariusz Kowalski i Karol Łaszewski.
Do przerwy na placu gry przeważali gospodarze. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili nawet jednej z nich zamienić na gola. Najlepszych okazji nie wykorzystali: Przemysław Sulej (dwukrotnie) i Bartłomiej Kowalski. Z kolei torunianie mogli zdobyć gola "do szatni", kiedy strzał Łukasza Grube z rzutu wolnego, choć z kłopotami, ale jednak obronił Osiecki.
Druga część spotkania rozpoczęła się po myśli grudziądzan. W 47. min, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym przez Mariusza Kryszaka, Grzegorz Domżalski pokonał w sytuacji sam na sam Przemysława Kryszaka. Niecałe 20 minut później był już jednak remis. Piotr Charzewski w swoim stylu zbiegł z prawej strony w pole karne, ograł dwóch obrońców Olimpii i pokonał Osieckiego. W 78. min bramkarz gospodarzy zrehabilitował się, wygrywając pojedynek z Marcinem Rackiewiczem. I kiedy wydawało się, że konieczna będzie dogrywka, w 86. min, po wrzutce Tomasza Rogóża, Sulej celną "główką" zapewnił zwycięstwo Olimpii.
- Cieszę się z wygranej, ale są jeszcze pewne mankamenty w naszej grze - stwierdził po meczu Marcin Kaczmarek, trener miejscowych.
Z kolei szkoleniowiec Elany cały mecz oglądał z... trybun.
- Jestem trochę przeziębiony i nie chciałem nikogo na ławce zarazić - stwierdził. - A tak poważnie, to czasem z trybun widać więcej, niż z dołu. Zagraliśmy poprawny mecz, a z młodych piłkarzy dotyczy to zwłaszcza Tobiasza Janika i Mariusza Kowalskiego.
Źródło: "Nowosci"

Kibice: Przed wyjazdem na dworcu policja robi problemy i nie chcą wpuścić do pociągu osób poniżej 18 roku życia, dlatego część z młodych odpuszcza sobie ten wyjazd a inni mimo wszystko wsiedli do pociągu. Do Grudziądza dojechało 150 kibiców Elany, 3 z Ruchu Chorzów i 3 z Widzewa Łódź, na miejscu dołączyło do nas 80 fanów WfcG oraz 5 Jezioraka Iława. Z tej grupy na mecz weszli prawie wszyscy Elanowcy plus około 20 WfcG. Na płocie wywiesiliśmy dwie flagi (EZW oraz Kujawiak). Doping w miarę dobry jednak za dużo bluzg z obu stron. Kibiców Olimpii ponad 100 na sektorze (sami określili się na 110 i tyle mogło być) z jedną flagą. Dzięki dla Ziomali za wsparcie i katering po meczu! Podróż w obie strony wesoła.