Dodano:12 Apr 2009 0:34
Czarni Żagań - Elana Toruń 1:1 (0:0)

0:1 Zamara (47), 1:1 Kazadi-Leonowicz (54)

Elana: Woźniak - Zamiatowski, Świderek, Woroniecki, Wróbel - Charzewski (46, Zamara), Czarnecki, Loda (żk; 78, Goździk), Grube (72, Bilski), Młodzieniek, Verstak

Zespół toruńskiej Elany w Wielką Sobotę zremisował na wyjeździe z Czarnymi Żagań 1:1 (0:0), ale okupił to kontuzjami Wiaczeslawa Zamary i Rafała Lody.

Torunianie od początku spotkania postawili na atak. Już w piątej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Grube, który odebrał piłkę Khadi Khazadiemu-Leonowiczowi. W sytuacji sam na sam z Jakubem Skrzypcem popularny "Johny" posłał futbolówkę wysoko nad bramką miejscowych.
Do głosu doszli gospodarze
Chwilę potem do głosu doszli piłkarze Czarnych. Swoich szans szukali Michał Bała i Mateusz Trachimowicz, ale toruńska defensywa nie dała się zaskoczyć. W 37 min. Elana ponownie stanęła przed szansą strzelenia bramki. Po faulu na Adamie Młodzieniaku, z rzutu wolnego golkipera gospodarzy próbował zaskoczyć Grube. Minutę później w polu karnym Czarnych, Piotr Charzewski wyłożył piłkę Dmitrijowi Verstakowi, ale Białorusin nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
Trener Wiesław Borończyk po przerwie wprowadził Wiaczesława Zamarę. Rezerwowy na placu gry pojawił się z lekką kontuzją, której nabawił się podczas przedmeczowej rozgrzewki. Już po dwóch minutach od wznowienia gry Białorusin otrzymał crossową piłkę od Adama Młodzieniaka i po ograniu Marka Bastera strzelił bramkę dającą prowadzenie gościom.
Krótka radość
"Żółto-niebiescy" długo nie cieszyli się z dobrego wyniku. Siedem minut później bramkę wyrównującą, po rzucie rożnym, strzelił główką Khazadi-Leonowicz.
- Tracimy w piątym kolejnym meczu bramkę po stałym fragmencie gry, gdzie przy wzroście obrońców i bramkarza do takich sytuacji nie powinno dochodzić - powiedział szkoleniowiec Elany.
Po strzelonym golu gospodarze zaczęli atakować na bramkę torunian. W 70 minucie Trachimowicz wrzucił piłkę w pole karne, a niepilnowany Pashal Ekwueme strzelił główką, ale na szczęście tylko w boczną siatkę. Przełomowym momentem powinna być 73 minuta, w której to Arkadiusz Chrobot za brutalny faul otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Niestety, piłkarze z Torunia w żaden sposób nie mogli wykorzystać liczebnej przewagi.

Kibice:
Do Żagania wybrało się 68 kibiców Elany z dwiema flagami, na zbiórce było około 15 osób więcej, ale zabrakło miejsc dla wszystkich. Na mecz lekko się spóźniliśmy. Prowadzimy dobry doping do końca spotkania. Droga w obie strony spokojna przez dłuższy czas bez wahadła. Ogólnie nasza liczba dobra tego dnia jak na taki termin meczu. Wyjazd udany z postojem na zakupy w Tesco w Głogowie ;) Pozdro dla obecnych i dla tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia - JP 100 % !