Dodano:16 Aug 2008 21:31
Elana Toruń - Victoria Koronowo 1:0 (0:0)
1:0 Adam Młodzieniak '81min

Elana: Kryszak - Kowalczyk (46, Becker), Kowalski, Świderek, Wróbel - Młodzieniak, Czarnecki, Loda, Zamiatowski - Charzewski (90, Woroniecki), Bilski

Wreszcie! W piątej kolejce II ligi zachodniej piłkarze Elany zdobyli pierwszy komplet punktów. Pokonali bowiem u siebie Victorię Koronowo 1:0 (0:0).
Trener Wiesław Borończyk był przed meczem pełen obaw, bo w drużynie zabrakło podstawowego rozgrywającego Aleksandara Atanackovicia, kontuzjowanego Macieja Manelskiego oraz chorego Mariusza Kowalskiego. Z konieczności więc Elana rozpoczęła spotkanie systemem 4-4-2, z Karolem Bilskim i Piotrem Charzewskim jako napastnikami.
Mecz był rozgrywany na nasiąkniętej wodą murawie, przy ciągle padającym deszczu. Pierwszą groźną akcję torunianie, którzy mieli optyczną przewagę, przeprowadzili w 31. min. Po dokładnym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Bilski, jednak bramkarz Victorii zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Sześć minut później niecelnie z dystansu uderzył Charzewski, a w odpowiedzi, w 42. min, potężnie huknął z 30 metrów Adam Kardasz, jednak Przemysław Kryszak był na posterunku.

Po przerwie mecz się ożywił. Na początku groźniejsi byli goście (obronione przez Kryszaka strzały Szymona Raczyńskiego i Pawła Kanika), ale im bliżej końca spotkania, tym bardziej zaczęli przeważać miejscowi. To efekt m.in. roszad w składzie. Po przerwie na boisku pojawił się napastnik Rafał Becker, który zastąpił Macieja Kowalczyka. Na prawą obronę został przesunięty Dawid Zamiatowski, a na prawą pomoc Chary. Zwłaszcza ten ostatni wprowadził sporo ożywienia w poczynania toruńskiej drużyny.
Wiesław Borończyk, trener Elany Toruń Właśnie wychowanek Kujawiaka zainicjował akcję, która rozstrzygnęła losy meczu. W 82. min podał piłkę do Bilskiego, ten strzelił, ale wprost w bramkarza Victorii. Futbolówka jednak wyszła w pole, wprost pod nogi nadbiegającego Adama Młodzieniaka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił ją w siatce.
W końcówce Victoria zdobyła wyrównującego gola, ale sędzia dopatrzył się wcześniejszego faulu na Kryszaku i bramki nie uznał.
Maciej Karabasz, trener Victorii Koronowo
- To jest skandal! - mówił po meczu Maciej Karabasz, trener gości. - Tak sędziować nie można.
- Zagraliśmy dobry mecz - dodał Piotr Charzewski. - Uważnie z tyłu i, co najważniejsze, wreszcie strzeliliśmy ważną bramkę w Toruniu.
/nowosci.com.pl/

Kibice:
Mimo fatalnej pogody (padający praktycznie przez cały dzień deszcz) w młynie zebrało się ponad 100 kibiców Elany, którzy prowadzili dobry doping przez cały mecz. Kibiców gości tradycyjnie nie stwierdzono.
dodał: Michael_Elana