Minimalna porażka z Turem!
Dodano:27 Feb 2008 16:18
Elana Toruń - Tur Turek 2:3 (1:2)

1:0 A. Młodzieniak (26), 1:1 P. Bieniek (30), 1:2 K. Sikora (41), 1:3 S. Potocki (89), 2:3 A. Nowicki (90)

Elana: Woźniak - Kowalski, Warczachowski, Świderek, Wróbel - Zamiatowski (85, Paprocki), Młodzieniak (46, Jankowski), Nowaczyk, Grzebel (75, Przybysz) - Maćkiewicz (46, Nowicki), Elwartowski (46, Jarosz).

W ciekawie zapowiadającym się meczu Elana przegrała z drugoligowym Turem Turek 2:3 (1:2).

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Torunianie objęli prowadzenie w 26. min, po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego Adama Młodzieniaka. Goście jednak szybko doprowadzili do remisu, a tuż przed przerwą, po stracie piłki przez gospodarzy w środku pola i kontrze, Tur objął prowadzenie.
Po zmianie stron przeważali drugoligowcy, którzy grali szybciej i dokładniej od torunian. Gola zdobyli jednak dopiero w końcówce meczu, kiedy Stefan Potocki z bliska pokonał Kamila Woźniaka. Kilka chwil później, po błędzie obrońcy gości, testowany w Elanie Arkadiusz Nowicki ograł bramkarza Tura i kierując piłkę do pustej siatki ustalił wynik sparingu.
- Do przerwy byliśmy w miarę równorzędnym przeciwnikiem dla rywala - mówi trener Wiesław Borończyk. - W całym meczu udało nam się zdobyć dwa gole, ale szkoda, że po kiksach w defensywie straciliśmy trzy bramki.
Oprócz Nowickiego i Woźniaka, w Elanie byli testowani wczoraj młodzi zawodnicy Pomorzanina: Dawid Jarosz i Bartosz Elwartowski.
W toruńskiej drużynie można mieć zastrzeżenia do gry ofensywnej (mało kreatywna była druga linia). Ale być może już wkrótce wzrośnie siła ataku żółto-niebieskich. Coraz bardziej realny staje się bowiem powrót, na zasadzie wypożyczenia, Adama Cieślińskiego.
- Dostałem "zielone światło" od działaczy ŁKS-u w poszukiwaniu klubu, do którego mógłbym zostać wypożyczony - powiedział wczoraj wieczorem "Nowościom" Cieśliński. - Mam oferty z kilku klubów, ale najpierw, zgodnie z obietnicą, będę na temat wypożyczenia rozmawiał z Piotrem Wujkowem, prezesem klubu.
Według naszych informacji, negocjacje obu panów trwały wczoraj do późnego wieczora.
dodał: Michael_Elana