Dodano:11 Aug 2007 21:29
Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 1:1 (1:1)
0:1 W. Świderek (13), 1:1 M. Piątek(29)

Elana: P. Kryszak - Woroniecki, Grala, Warczachowski, Wróbel (żk) - Młodziniak, Świderek, M. Kryszak (żk; 82, Sarnecki), Grzebel (65, Zamiatowski), Maćkiewicz (82, Jankowski), Dah (65, Urbański).

Piłkarze Elany zremisowali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 1:1 (1:1) w pierwszym meczu sezonu 2007/2008.
Pierwsi w tym meczu zaatakowali gospodarze. W czwartej minucie, po główce Macieja Piątka, toruńczyków od utraty gola uratowała poprzeczka. Chwilę później torunianie objęli prowadzenie. Pięknym strzałem w lewy górny róg bramki popisał się Wojciech Świderek. Podopieczni Roberta Kościelaka z prowadzenia cieszyli się zaledwie 16 minut. Po zamieszaniu w polu karnym Przemysława Kryszaka pokonał Piątek.
Tuż po przerwie idealną sytuację zmarnował Jarosław Maćkiewicz. Toruński napastnik, mając przed sobą tylko bramkarza Nielby, spudłował.
- Żal, że nie dowieźliśmy tego korzystnego wyniku - stwierdził po meczu toruński szkoleniowiec.
(sp)

Kibice
Na pierwszy wyjazd w sezonie 2007/2008 wybrało się 160 fanatyków Elany Toruń w tym 2 kibiców Ruchu Chorzów (2 autokary plus kilkanaście fur). Podróż do Wągrowca przez całą drogę ze zbędnym balastem (psy zatrzymywały się przy każdym aucie, które chociaż na chwilę zjechało z trasy), minęła spokojnie. Na miejscu po wejściu na stadion, przeganiamy ochronę, która coś tam się burzyła a ich miejsce zajmują psy. Pod koniec pierwszej połowy notujemy jeszcze małe stracie z policją, która użyła gazu. W przerwie także małe przepychanki (psy nie chciały puścić nas "na miasto"). Wracając do meczu to na płocie wywiesiliśmy dwie flagi ( Grubasy i 19(E)68 ) a nasz doping mimo przerw był dobry. Miejscowi kibice wystawili młynek, ale nie byli słyszani w naszym sektorze. Po zremisowanym spotkaniu piłkarze dziękują nam za wsparcie a my w dobrych humorach wracamy do Torunia. W drodze powrotnej awarie miał jeden z autokarów, ale jakoś udało się dojechać na miejsce. Ogólnie wyjazd i inauguracja sezonu udana.