Wygrana z Flisakiem Złotoria!
Dodano:04 Aug 2007 18:17
Elana Toruń - Flisak Złotoria 4:0 (1:0)
Bramki: Młodzieniak (2), Dah (59), Maćkiewicz (85), Kowalski (90)

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu Elana wygrała na swoim boisku z beniaminkiem ligi okręgowej, Flisakiem Złotoria 4:0 (1:0).

Trener Robert Kościelak zapowiadał, że ten mecz będzie okazją wypróbowania kilku wariantów taktycznych. I tak też było. W wyjściowym składzie żółto-niebieskich pojawił się Tomasz Urbański, a występujący dotychczas na jego pozycji Mariusz Zgórzak zagrał w ataku z Valentinem Dahem. Pozostali napastnicy, czyli Jarosław Maćkiewicz i Rafał Jankowski pojawili się na murawie w drugiej połowie.
Jak można było oczekiwać, od początku przeważali żółto-niebiescy, ale graczom ze Złotorii trzeba oddać, że łatwo nie poddali się i jak tylko mogli, to starali się "odgryzać" zaczepnymi akcjami. Świetnie w ich bramce spisywał się Rafał Krzywania (grał tylko do początku drugiej połowy), który zanotował kilka udanych interwencji. Skapitulował tylko raz, już w 2. min, po "główce" Adama Młodzieniaka.
Po zmianie stron dominacja gospodarzy była już wyraźniejsza. Bardzo dobrze na prawej pomocy zaprezentował się Grzegorz Grzebel, testowany młodzieżowiec z Lubuszanina Trzcianka. Przeprowadził kilka udanych akcji i, co warte podkreślenia, asystował przy wszystkich golach, jakie miejscowi zdobyli w drugiej połowie. Czy pozostanie w toruńskiej drużynie? To już będzie zależało od przebiegu negocjacji pomiędzy działaczami obu klubów. Nie wiadomo też, czy w Elanie pozostanie Mariusz Kryszak - cały czas trwają bowiem rozmowy na linii Toruń - Ciechocinek.
dodał: Michael_Elana