Dodano:01 Aug 2007 13:24
Elana Toruń - Unia Janikowo 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 K.Filipek (79), 0:2 K. Filipek (83), 0:3 M. Tarnowski (90)

Elana: P.Kryszak - Wróbel (60, Durlak; 80, Woroniecki), Grala (80, Paprocki), Kowalski, Woroniecki (46, Warczachowski) - Zgórzak (56, Zamiatowski), Świderek (46, Nowaczyk), Sarnecki (46, M.Kryszak), Młodzieniak (60, Grzebel) - Dah (60, Tobiasz), Maćkiewicz (46, Jankowski)

W przedostatnim letnim sparingu torunianie przegrali w Aleksandrowie Kujawskim z Unią Janikowo 0:3 (0:0).

W pierwszej połowie trener Robert Kościelak desygnował do boju skład, który prawdopodobnie będzie wyjściową jedenastką na inauguracyjny mecz ligowy. I do przerwy spotkanie było wyrównane. Sytuacji podbramkowych jednak brakowało. Najbliżej zdobycia gola dla żółto-niebieskich był Valentin Dah, ale "główkował" minimalnie niecelnie.

W drugiej połowie, w barwach Elany zagrało kilku testowanych zawodników. Okazało się, że dla większości z nich III liga to za wysokie progi. Zawiedli zwłaszcza dwaj młodzieżowcy Zagłębia Lubin (po meczu trener Kościelak odesłał ich do domów). Obaj grali na bokach pomocy, które praktycznie "nie istniały". Osamotniony w przodzie Rafał Jankowski był odcięty od podań i nie mógł stworzyć żadnego zagrożenia. Dodatkowo w końcówce pogubili się toruńscy obrońcy i rywale w dziesięć minut zdobyli trzy efektowne bramki.

W sobotę o godz. 16:00 torunianie rozegrają na Podgórzu sparing z Flisakiem Złotoria.

dodał: Michael_Elana