Zły prognostyk przed startem ligi.
Dodano:10 Mar 2007 7:38
Victoria Koronowo - Elana Toruń 4:1 (3:1)
1:0 P. Podolski (23), 1:1 M. Wróbel - karny (34). 2:1 M. Wiśniewski (42), 3:1 P. Podolski (45), 4:1 T. Rogóź (71)

Piłkarze Elany nie obronią regionalnego Pucharu Polski. W sobotę, w ćwierćfinale tych rozgrywek, przegrali na wyjeździe z Victorią Koronowo aż 1:4 (1:3).

Nie jest to dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się w najbliższy weekend rozgrywkami III ligi wielkopolskiej.
Niecelne uderzenie głową
Pierwsze minuty zdominowała walka przede wszystkim w środku pola. Pierwsi zaatakowali gospodarze. W piątej minucie Marcin Wiśniewski wrzucił piłkę, z rzutu wolnego, w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Adam Kardasz, jednak jego uderzenie głową było niecelne.
W 23. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Wiśniewskiego, futbolówka opuściła pole karne. Jednak ten sam piłkarz dośrodkował do byłego zawodnika Elany Patryka Podolskiego, który przy biernej postawie defensywy przyjezdnych skierował piłkę do siatki.
Gole przed przerwą
Dziesięć minut później był remis. Roberta Tomaszewskiego z rzutu karnego, po faulu na Mariuszu Kryszaku, pokonał Marcin Wróbel. Torunianie popełniali sporo błędów w defensywie. Konsekwencją ich były stracone gole w 42. i 45 min. Golkipera Elany pokonali Wiśniewski, i po raz drugi Podolski.
Po przerwie szkoleniowiec przyjezdnych wprowadził na plac gry Stefana Todorowa. Bułgar wniósł sporo ożywienia w grze Elany. Jednak torunianie nie umieli znaleźć recepty na pokonanie Tomaszewskiego. Miejscowi od 70. min grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wiśniewski. Minutę później Tomasz Rogóż ustalił wynik spotkania.
(sp)

Kibice:
Na mecz do Koronowa wybrało się nas 260 w tym 15 kibiców Jezioraka Iława, co jak na mecz Pucharu Polski z mało atrakcyjnym rywalem można uznać za dobrą liczbę. Cała trasa była obstawiona przez psy i minęła bez żadnych przygód. Na stadionie organizatorzy wyciągnęli wnioski z naszej poprzedniej wizyty w tym mieście i przygotowali dla nas większy sektor a kibiców miejscowych, których było w młynie około 100 posadzili po drugiej stronie. My wywiesiliśmy cztery flagi i prowadziliśmy słaby doping a gospodarze mieli tylko jedną flagę na kij, (którą i tak po meczu stracili), ich doping był przeciętny. Ogólnie na meczu piknik. Powrót bez atrakcji. Dzięki dla Jezioraka za wsparcie!