Dodano:07 Oct 2006 13:44
KP Police - Elana Toruń 1:1 (1:0)
1:0 P. Ciołek (17), 1:1 J. Maćkiewicz (88)

Elana: Kryszak - Rogalski (80, Stefanowicz), Woroniecki (żk), Opiłka, Wróbel - Urbański, Świderek (65, Maziarz), Sarnecki, Dobek (46, Maćkiewicz) - Styranowski (46, Romanowski), Cieśliński (żk)

Niemal w ostatniej chwili piłkarzom Elany udało się uratować punkt na trudnym terenie w Policach. Mecz z tamtejszym KP zakończył się wynikiem 1:1 (1:0).
Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu torunian. Gospodarze, szczególnie po swojej prawej stronie, przeprowadzili kilka groźnych akcji. Aż w końcu zdobyli bramkę. W 17. min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, żaden z toruńskich obrońców nie zdołał wybić piłki, ta trafiła zaś do Przemysława Ciołka, a były gracz m.in. Mienia Lipno z bliska pokonał Przemysława Kryszaka. Szybko stracona bramka nie podziałała jednak zbyt mobilizująco na gości, którzy do przerwy, poza dwoma niecelnymi strzałami Adama Cieślińskiego, nie zagrozili poważniej polickiej bramce. W przerwie trener Robert Kościelak dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Jarosław Maćkiewicz oraz Radosław Romanowski. I gra torunian od razu była lepsza. Osiągnęli sporą przewagę, jednak długo nie potrafili udokumentować jej golem. W 50. min Maćkiewicz zdobył bramkę, ale ze spalonego. Osiem minut później minimalnie przestrzelił z dystansu Romanowski. Groźne uderzenia na bramkę gospodarzy zaliczyli też Cieśliński i z rzutu wolnego Marcin Wróbel (po jego strzale bramkarz Polic nie opanował piłki, ale nikogo nie było na dobitkę). Aż wreszcie nadeszła 88. min. Na dośrodkowanie zdecydował się Tomasz Urbański, futbolówka w polu karnym trafiła zaś do Maćkiewicza, który z bliska doprowadził do remisu. W końcówce goście mogli zdobyć zwycięskiego gola, ale niezłych okazji nie wykorzystał Cieśliński.

Trener Robert Kościelak:
Zdobyliśmy punkt na boisku, gdzie przyjezdne drużyny rzadko uzyskują korzystny rezultat. Zważywszy na to i na okoliczności, w jakich Jarek doprowadził do remisu, na pewno trzeba się cieszyć. Ale mimo to mam pewien niedosyt, bo przeważaliśmy i mogliśmy wygrać.