Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Tylko remis...
Dodano:06 Sep 2006 21:08
Elana Toruń - Amica Wronki 2:2 (1:0)

1:0 A. Cieśliński (34), 2:0 T. Urbański (48), 2:1 Ł. Ślifirczyk (63), 2:2 M. Tarnowski (65)

Elana:: Kryszak - Rogalski, Woroniecki, Warczachowski (żk), Wróbel - Urbański (72, Stefanowicz), Świderek (żk), Preis (68, Maziarz), Romanowski - Styranowski, (74, Maćkiewicz), Cieśliński

Tydzień temu Elana przegrywała z Lechem II Poznań 0:1, a mimo to wygrała. Wczoraj, niestety, było prawie odwrotnie.
Torunianie w 48. min wygrywali z Amiką Wronki 2:0, ale z boiska nie zeszli jako zwycięzcy. Zremisowali bowiem 2:2.
Dobitka Cieślińskiego
W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i toczyło się w środkowej strefie boiska. Akcji podbramkowych było bardzo mało, ale jedną z nich wykorzystali gospodarze. W 34. min w pole karne z prawej strony wbiegł Tomasz Urbański. Piłkę po jego strzale bramkarz Amiki wybił przed siebie, wprost pod nogi Adama Cieślińskiego, który nie miał kłopotów ze skuteczną dobitką. Kilka chwil po zmianie stron Dariusz Preis dośrodkował na 10 metr, gdzie był Urbański, który pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W 55. min powinno być 3:0, ale bramkarz Amiki w pięknym stylu obronił "główkę" Cieślińskiego. Po godzinie gry trener gości przeprowadził dwie zmiany, które okazały się trafnym posunięciem. Amika bowiem w ciągu kilkudziesięciu sekund doprowadziła do remisu, po identycznych akcjach na prawym skrzydle Grzegorza Piesio. Jego dośrodkowania wykorzystali Łukasz Ślifirczyk i (po błędzie Przemysława Kryszaka) Marcin Tarnowski. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, choć obie drużyny stworzyły jeszcze sporo dogodnych sytuacji.
Remis jak porażka
- Ten remis jest dla nas porażką - powiedział trener Robert Kościelak. - Nie można popełniać tak katastrofalnych błędów w obronie.
(rk)

Kibice:
Na meczu obecnych około 100 najwierniejszych Elanowców. Na płocie zawisły 3 flagi: Mokre, 19(E)68 i Blue Army (KS Myszków). Doping słaby i tylko w pierwszej połowie. Ogólnie piknik.
dodał: Michael_Elana