Elana grała do końca...
Dodano:30 Aug 2006 21:13
Elana Toruń - Lech II Poznań 3:1 (0:1)
0:1 N. Mazgaj (36), 1:1 A. Cieśliński (80), 2:1 R. Warczachowski (90), 3:1 T. Urbański (90+2)

Elana: Kryszak - Rogalski, Woroniecki (żk), Warczachowski, Wróbel -Urbański, Świderek (żk; 73, Sarnecki), Preis (57, Maćkiewicz), Romanowski (73, Cuper) - Styranowski (64, Zamiatowski), Cieśliński

Elana jeszcze w 80. min przegrywała z Lechem II Poznań 0:1, a mimo to wygrali 3:1.
Drużyna z Poznania przystąpiła do wczorajszego meczu wzmocniona aż pięcioma zawodnikami, mającymi na swoim koncie występy w ekstraklasie. Byli to: bramkarz Radosław Cierzniak, Marcin Kikut, Arkadiusz Bąk, Filip Burkhardt i Marcin Wachowicz.
Fatalne boisko
I od początku meczu, rozgrywanego na fatalnie przygotowanej murawie (dziurawej i nasiąkniętej wodą), było widać, że goście chcą zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Co prawda optyczną przewagę mieli torunianie, jednak Lech II nie zamierzał się bronić i wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich, w 36. min Norbert Mazgaj pokonał Przemysława Kryszaka. W drugiej połowie przewaga torunian była jeszcze większa, ale gole nie padały. Kilka razy z rzutów wolnych strzelał Robert Warczachowski, okazje mieli też Wojciech Świderek i Jarosław Maćkiewicz, jednak Cierzniak był niepokonany.
Udana pogoń
Kiedy w 75. min bramkarz Lecha obronił rzut karny, wykonywany przez Warczachowskiego, wydawało się, że wielkopolanie nie przegrają. Tymczasem torunianie grali do końca. W 80. min, po składnej akcji całego zespołu Adam Cieśliński doprowadził do remisu. Dziesięć minut później Tomasz Urbański dograł piłkę do Warczachowskiego, który z 10 m strzelił nie do obrony. Goście rzucili się do ataków, ale nadziali się na kontrę Elany w doliczonym czasie gry. Marcin Wróbel podał do Urbańskiego, a ten plasowanym uderzeniem ustalił wynik meczu.