Dodano:31 May 2006 20:45
Elana Toruń - Victoria Koronowo 3:1 (1:1)

1:0 Urbański (13), 1:1 Kujawka (24), 2:1 Maćkiewicz (56), 3:1 Zamiatowski (85)

Elana: Kryszak - Benkowski, Woroniecki, Warczachowski, Mysior - Urbański (żk), Sarnecki (żk), Maziarz, Dobek (67, Zamiatowski) - Grube, Maćkiewicz (87, Świderek)

Piłkarze Elany zdobyli Puchar Polski na szczeblu województwa. W finałowym dwumeczu okazali się lepsi od Victorii Koronowo lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu, dwa tygodnie temu Elana zremisowała w Koronowie 1:1.
Wczoraj torunianie dobrze rozpoczęli mecz, bo już w 13 min. objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Tomasz Urbański, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza gości po strzale Łukasza Grube.
Wolej Kujawki
Wcześniej jednak goście mieli znakomitą okazję, której nie wykorzystał Szymon Łataś. Ale w 24 min. był już remis, po uderzeniu z woleja Jakuba Kujawki. W końcówce pierwszej połowy mogło być nawet 2:1 dla Victorii, jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił Łożyński. Na początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. I w 56 min. odzyskali prowadzenie. Do świetnym dośrodkowaniu Mateusza Dobka, gola zdobył Jarosław Maćkiewicz. W nagrodę, oprócz gratulacji od kolegów, usłyszał od kibiców gromkie "Sto lat" (we wtorek miał urodziny). Victoria jednak nie dawała za wygraną i dążyła do remisu. A ponieważ miejscowi te chcieli zdobyć gola, mecz stał się ciekawy.
Dawid strzelił trzecią
Kropkę nad "i" postawił jednak w 85 min. Dawid Zamiatowski, który, po błędzie obrony gości, skutecznym lobem zdobył trzecią bramkę.