Finał PP na szczeblu województwa kuj-pom.
Dodano:17 May 2006 18:40
Victoria Koronowo - Elana Toruń 1:1 (1:0)

1:0 Wójcik (42), 1:1 Warczachowski (69, karny)

Elana: Kryszak - Rogalski (żk), Woroniecki, Warczachowski Mysior - Urbański (89, Benkowski), Świderek (61, Grube), Sarnecki, Maziarz, Dobek - Maćkiewicz (82, Zamiatowski)

W pierwszym meczu finałowym wojewódzkiego Pucharu Polski Victoria Koronowo zremisowała 1:1 (1:0) na własnym boisku z Elaną Toruń.

Początek wczorajszego spotkania, do którego goście przystąpili pod wodzą nowego trenera Roberta Kościelaka, był wyrównany. Gra toczyła się przede wszystkim w środku boiska. Obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola.
Pierwsi zaatakowali przyjezdni. W 22. min z rzutu wolnego, z 35 metrów Robert Warczachowski jednak nieznacznie przestrzelił. Dziewięć minut później, po dośrodkowaniu Mateusza Dobka, piłkę w siatce gospodarzy umieścił Jarosław Maćkiewicz. Jednak sędzia asystent, z sobie tylko znanych powodów, zasygnalizował spalonego i arbiter główny nie mógł uznać gola.
Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze w 42. min objęli prowadzenie. Jakub Kujawka odebrał piłkę toruńskim obrońcom i zagrał do Dariusza Wójcika, który znalazł się sam na sam z Przemysławem Kryszakiem. Były zawodnik m.in. Pomowca Kijewo Królewskie nie zmarnował dogodnej okazji i umieścił futbolówkę w siatce.
Po zmianie stron torunianie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. W 69. min faulowany w polu karnym był Dobek i sędzia spotkania podyktował "jedenastkę", którš pewnie wykorzystał Warczachowski. Rewanż odbędzie się 31 maja na stadionie w Toruniu.