Dodano:03 May 2006 19:18
Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 1:1 (1:0)
1:0 Maćkiewicz (26), 1:1 Olszewski (53)

Elana:Kryszak - Rogalski, Woroniecki, Benkowski (46, Mysior), Warczachowski - Maziarz (70, Dobek), Świderek, Grube, Sarnecki - Cieśliński (41, Zamiatowski), Maćkiewicz (55, Urbański)

Nie udało się toruńskim piłkarzom zrealizować planu wygrania trzech kolejnych meczów przed własną publicznością. Wczoraj Elana zremisowała z Chemikiem Bydgoszcz 1:1 (1:0). Strata dwóch punktów oznacza praktycznie kres marzeń o II lidze.

Sytuacji nie brakowało
Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak takiego rozstrzygnięcia, bo torunianie przeważali i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Wykorzystali jednak tylko jedną. Po koronkowej akcji Łukasza Grube i Adama Cieślińskiego, gola w 26. min zdobył Jarosław Maćkiewicz. Przed przerwą toruński zespól został osłabiony. Urazu nabawił się Cieśliński, który musiał opuścić boisko.
Dlaczego nie uznał?
Druga część rozpoczęła się od niezrozumiałej decyzji sędziego, który nie uznał gola zdobytego przez Maćkiewicza, dopatrując się faulu na bramkarzu gości. To podłamało miejscowych, którzy kilka minut później, po kardynalnym błędzie obrony, stracili bramkę. Do końca spotkania gospodarze atakowali i choć byli blisko odzyskania prowadzenia (po strzałach Grube i Tomasza Urbańskiego), wynik meczu już się nie zmienił.