Kolejne wysokie zwycięstwo!
Dodano:26 Apr 2006 20:29
Elana Toruń - Flota Świnoujście 3:0 (0:0)
Bramki dla Elany: 1:0 A. Cieśliński (51), 2:0 S. Maziarz (74), 3:0 R. Warczachowski (90, karny)

Elana Toruń: Kryszak - Rogalski, Woroniecki, Mysior, Warczachowski (żk) - Urbański, Świderek, Dobek (46, Grube), Maćkiewicz (46, Sarnecki) - Cieśliński (90, Falkowski), Zamiatowski (71, Maziarz).

Toruńscy piłkarze wreszcie usatysfakcjonowali swoich kibiców, wygrywając po raz pierwszy tej wiosny na własnym boisku. Ograli dzisiaj Flotę Świnoujście 3:0 (0:0).
Pierwsza połowa spotkania była nieciekawa. Piłkarze obu drużyn próbowali szczęścia w strzałach z dystansu, ale bramkarze nie dali się zaskoczyć. Sergiusz Prusak obronił uderzenia Roberta Warczachowskiego i Jarosława Maćkiewicza, zaś Przemysław Kryszak okazał się lepszy od Jacka Ratajczaka i Krzysztofa Mikuły.
Dobre zmiany
W przerwie toruński trener dokonał dwóch zmian i zmieniła się też gra zespołu. W 51. min Adam Cieśliński odebrał piłkę obrońcy Floty i plasowanym uderzeniem z narożnika pola karnego, w długi róg bramki, uzyskał prowadzenie. Pięć minut później Cieśliński strzelał z tego samego miejsca, ale niecelnie. Po chwili również obok słupka piłkę głową skierował Mariusz Woroniecki. W 71. min na boisku pojawił się Szymon Maziarz i kilka chwil później, po podaniu od Cieślińskiego i kiksach dwóch defensorów gości, z bliska zdobył gola.
"Fala" wypracował karnego
W końcówce z dobrej strony pokazał się kolejny rezerwowy, Jakub Falkowski. Został bowiem sfaulowany przez bramkarza gości, a rzut karny pewnie wykorzystał Warczachowski.