Dodano:03 Mar 2006 14:39
Elana Toruń - Pomorzanin Toruń 2:0 (0:0)

1:0 P. Wiśniewski (77), 2:0 M. Dobek (81)

Elana: Gajewski (46, Kryszak) - Rogalski (46, Mysior), Woroniecki, Warczachowski (46, Opiłka), Benkowski - Urbański (46, Falkowski), Świderek, Maziarz (46, Wiśniewski), Grube (26, Dobek) - Maćkiewicz (46, Zamiatowski), Cieśliński (46, Nowicki)

W rozegranym na włocławskiej sztucznej trawie meczu kontrolnym Elana pokonała Pomorzanina Toruń 2:0 (0:0).
Było to pierwsze spotkanie obu zespołów od kilkunastu miesięcy. W sierpniu 2004 roku trzecioligowcy wygrali 5:0. Teraz mecz był bardziej wyrównany. Nawet tak bardzo, że postronny obserwator spotkania, szczególnie w pierwszej części, miałby kłopoty z rozróżnieniem wicelidera III ligi i jednej ze słabszych drużyn czwartoligowych. W pierwszej połowie ambitnie grający piłkarze Pomorzanina byli równorzędnym rywalem dla aspirujących do II ligi graczy Elany.

Mogli nawet objąć prowadzenie
W 30. min mocno z dystansu uderzył Bartosz Brzozowski, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Artura Gajewskiego. Po zmianie stron początkowo nadal trwał wyrównany bój, jednak z biegiem czasu czwartoligowcom zaczęło brakować sił. Piłkarze Elany wykorzystali to w końcówce. W 77. min mocnym uderzeniem z dystansu gola zdobył Przemysław Wiśniewski, a cztery minuty później wynik meczu, po wrzutce Wojciecha Świderka, ustalił Mateusz Dobek.