Wygrany sparing!
Dodano:04 Feb 2006 15:25
Elana Toruń - Victoria Koronowo 2:1 (0:0)

1:0 M. Dobek (53), 2:0 J. Maćkiewicz (68), 2:1 S. Łataś (78)
Elana:: 1. połowa. Kryszak - Rogalski, Woroniecki, Boldt, Wiśniewski - Urbański, Świderek, Maziarz, Falkowski - Cieśliński, Maćkiewicz;
2. połowa: Gajewski - Rogalski (72, Falkowski), Świderek, Boldt (72, Wiśniewski), Warczachowski - Urbański, Nowicki, Opiłka, Dobek - Cieśliński, Maćkiewicz.

Piłkarze Elany, którzy kilka dni temu powrócili ze zgrupowania w Pucku, po raz pierwszy tej zimy zaprezentowali się swoim najwierniejszym kibicom. Na boisku przy Armii Ludowej pokonali w meczu towarzyskim lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej, Victorię Koronowo 2:1 (0:0). Spotkanie rozegrano na murawie pokrytej zmrożonym śniegiem, dlatego grą obu drużyn przede wszystkim rządził przypadek. Lepiej do trudnych warunków przystosowali się miejscowi, którzy grali bez kilku podstawowych zawodników (m.in. Dawida Zamiatowskiego i Piotra Sarneckiego) i pod wodzą drugiego trenera Roberta Kościelaka. Pierwszy szkoleniowiec, Piotr Rzepka uczestniczył bowiem w kursach trenerskich w Trójmieście.
W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Najlepszej sytuacji, sam na sam z bramkarzem Victorii, już na samym początku meczu nie wykorzystał Adam Cieśliński. Druga część rozpoczęła się dobrze dla torunian. W 53. min, po rzucie rożnym wykonywanym przez Przemysława Boldta, gola z bliska zdobył Mateusz Dobek. Kwadrans później Jarosław Maćkiewicz otrzymał dokładne podanie od Michała Opiłki i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik. Po chwili powinno być już 3:0, ale Robert Warczachowski z rzutu karnego (faulowany był Cieśliński) trafił w słupek. Goście zdobyli kontaktową bramkę w 78. min, po uderzeniu Szymona Łatasia. Sześć minut później świetnej okazji nie wykorzystał Maćkiewicz, który, po ograniu bramkarza gości, posłał piłkę w słupek.
dodał: Michael_Elana