Zwycięstwo w sparingu
Dodano:28 Jan 2006 12:03
Sparing

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 2:3 (0:3)

0:1 P. Wiśniewski (10), 0:2 S. Maziarz (30), 0:3 J. Maćkiewicz (39), 1:3 A. Rosiński (48), 2:3 J. Kaszuba (54)

Elana: Gajewski (35, Saładziak; 55, Kryszak) - Kaplarny (46, Warczachowski), Woroniecki, Gęsicki, Wiśniewski (46, Boldt) - Urbański (46, Falkowski), Opiłka (46, Świderek), Dobek, Maziarz - Maćkiewicz (46, Nowicki), Borys (46, Zamiatowski)

Torunianie grali w Gdyni, z tamtejszym Bałtykiem. Było to ostatni akcent ich zgrupowania w niedalekim Pucku. Podopieczni trenera Piotra Rzepka wygrali 3:2 (3:0).
Szczególnie dobrze zaprezentowali się do przerwy. Pierwszą bramkę, mocnym strzałem z rzutu wolnego, zdobył Przemysław Wiśniewski. Drugą, też po wolnym i rykoszecie, Szymon Maziarz. Parę minut później efektownym wolejem popisał się Jarosław Maćkiewicz i goście prowadzili 3:0. - Mieliśmy dużą przewagę, ale nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji - mówi trener Rzepka. - Po zmianie stron gospodarze dwukrotnie zaskoczyli Mateusza Saładziaka. Na zgrupowaniu w Pucku cały zespół wykonał bardzo ciężką pracę, dlatego w tym meczu mogło trochę brakować świeżości. Mimo to jestem zadowolony z tego występu. Dodajmy, że przeciwko Bałtykowi nie zagrali Piotr Sarnecki i Adam Cieśliński, narzekający na lekkie urazy.