Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Pomoc dla Marcina!
Dodano:29 Dec 2005 10:11
Większość z Was już pewnie słyszała o tym, że po meczu Widzewa w Bielsku Białej jeden z kibiców miał wypadek i są zbierane pieniądze na protezę dla Niego...

Mówi Robert Potargowicz - prezes Stowarzyszenia "Ludzie Widzewa":

"W związku z bardzo przykrym zajściem, jakie miało miejsce w drodze powrotnej z meczu w Bielsku Białej ucierpiał jeden z naszych kolegów - Marcin Zabierowski. Obecnie jest hospitalizowany i nic mu nie zagraża, lecz problem jest o wiele bardziej złożony.

Ponad dwa lata temu Marcin był ofiarą wypadku, na skutek, którego amputowano mu nogę poniżej kolana. Na domiar złego, w wyniku zaniedbań w szpitalu zarażono go gronkowcem. Fakt ten powoduje, iż rana po amputacji nie goi się a co za tym idzie niestety, brak jest możliwości zastosowania protezy.
Sobotni wypadek przyniósł kolejne nieszczęście, chora noga została złamana, co niewątpliwie skomplikuje jeszcze bardziej leczenie. Zniszczony został również samochód Marcina, na zakup, którego bardzo długo oszczędzał i którego bardzo długo szukał. Jest to samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Obecnie jedynym źródłem utrzymania Marcina jest przyznana czasowo przez ZUS renta w wysokości 500,00 zł.

Mimo wszystkich przeciwności losu, Marcin zawsze był z Widzewem, chodził na mecze w Łodzi a ci, którzy jeżdżą na wyjazdy spotykali go na prawie każdym meczu poza Łodzią.
Właśnie, dlatego naszym zdaniem jak nikt inny Marcin zasługuje na naszą pomoc. Jego wytrwałość i oddanie klubowi jest godne podziwu.

Dla nas kibiców jest to doskonały sprawdzian i okazja, aby przekonać się czy tak często używane hasło NIGDY NIE BĘDZIESZ SZEDŁ SAM to tylko puste słowa czy tez idą za nimi konkretne działania i czyny.

W zaistniałej sytuacji Stowarzyszenie "Ludzie Widzewa" zobowiązuje się do podjęcia wszelkich możliwych działań mających na celu szybki powrót Marcina do zdrowia jak i zadbanie o poprawę jego sytuacji. Podejmiemy również szereg innych kroków mających na celu m.in. naprawę uszkodzonego samochodu, wynajęcie prawnika, który pomoże uzyskać od szpitala odszkodowanie za błędy w sztuce lekarskiej, oraz przyczynienie się do nabycia stosownej dla niego protezy.

W związku z powyższym wszystkich, którzy chcą nam pomóc w tym szczytnym celu prosimy o wsparcie finansowe gdyż nie ukrywamy, iż finanse odgrywać będą tu istotną rolę."

Do akcji zbierania pieniędzy na protezę dla Marcina włączyli się kibice Elany. Liczymy na waszą pomoc i ofiarność! Jeżeli ktoś chce przekazać dowolną kwotę niech napisze na adres elanowiec04@poczta.fm Po zakończeniu zbiórki wszystkie pieniądze trafią na konto Marcina.
dodał: Elanowiec
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews