Dodano:05 Nov 2005 21:27
Elana Toruń - Kaszubia Kościerzyna 1:1 (1:1)

1:0 A.Cieśliński (25), 1:1 M. Pietrzyk (42)

Elana: Gajewski - Benkowski, Woroniecki, Sarnecki, Gęsicki - Urbański, Maćkiewicz (żk), Maziarz (żk), Pawlicki (46, Nowicki; żk) - Zamiatowski, Cieśliński (żk).

W spotkaniu na szczycie III ligi Elana zremisowała u siebie z liderem, Kaszubią Kościerzyna 1:1 (1:1). Torunianie do sobotniego meczu przystąpili poważnie osłabieni. Zabrakło pauzujących za kartki: Przemysława Boldta, Roberta Warczachowskiego, Wojciecha Świderka i Łukasza Grube oraz kontuzjowanych: Marcina Rogalskiego i Mateusza Dobka. Osłabienia kadrowe miały wpływ na postawę toruńskiej drużyny, która nie przypominała zespołu sprzed tygodnia, kiedy pokonała na wyjeździe Kanię Gostyń.
Dwa gole przed przerwą
Od początku torunianie grali zachowawczo, nie rzucili się do ataków. Poza Piotrem Sarneckim obrońcy nie podłączali się do akcji ofensywnych, co znacznie osłabiło siłę "rażenia" gospodarzy. Mimo to miejscowi mieli kilka okazji. Z dystansu strzelali Sarnecki, Tomasz Urbański i Andrzej Pawlicki, ale brakowało skuteczności. Dopiero w 25. min, po długim podaniu od Michała Benkowskiego i kardynalnym błędzie stopera oraz bramkarza gości, którzy minęli się z piłką, Adam Cieśliński zdobył gola. Trzy minuty później ten sam zawodnik strzelał z 11 m, ale minimalnie obok słupka. W końcówce pierwszej połowy odważniej zaatakowali goście. W 30. min Artur Gajewski wygrał jeszcze pojedynek sam na sam z Damianem Dudzińskim, ale dwanaście minut później był bezradny po precyzyjnym uderzeniu z 22 metrów Michała Pietrzyka i musiał wyjmować piłkę z siatki. W 45. min miejscowi mogli odzyskać prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego Szymona Maziarza, niecelnie "główkował" jednak Cieśliński.
Gajewski uratował remis
Po zmianie stron obie drużyny grały jeszcze bardziej zachowawczo, przede wszystkim broniąc dostępu do własnej bramki. Kibice nie obejrzeli zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Dwukrotnie z dystansu niecelnie strzelał Sarnecki, dobrej sytuacji nie wykorzystał też Dawid Zamiatowski. A w 89. min cenny punkt dla Elany uratował Gajewski, który obronił mocne uderzenie Tomasza Romanowa z 12 metrów.

Kibice:
Na mecz piłkarze wychodzą w blasku stroboskopów. W młynie, mimo nienajlepszej pogody (padał przelotny deszcz) zebrało się ok. 100 Elanowców. Na płocie powiesiliśmy dwie flagi: Władcy Torunia i GZ'04. Doping był prowadzony z przerwami i nie był najgorszy. Pod koniec drugiej połowy odpaliliśmy 30 stroboskopów co przy zachmurzonym niebie i powoli zapadających ciemnościach dało super efekt. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych. Teraz wszyscy w sobotę na mecz ze Zdrojem!