Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Nowak wzmocni lokalnego rywala
Dodano:15 Jul 2005 22:27
Napastnik Elany będzie grał w nowym sezonie w Zdroju Ciechocinek
W rozpoczynającym się za trzy tygodnie sezonie III ligi wielkopolskiej Dawid Nowak reprezentować będzie beniaminka Zdrój Ciechocinek. O swojej decyzji poinformował wczoraj włodarzy i trenera toruńskiego klubu.
Spekulacje na temat odejścia z Elany do Zdroju 21-letniego wychowanka Unii Hrubieszów trwały od momentu zakończenia sezonu. W kończącym się tygodniu Nowak zagrał w dwóch meczach kontrolnych w barwach ekipy spod tężni przeciwko Cartusią Kartuzy i Zawiszą Bydgoszcz strzelając trzy gole.
- Musiałem do dzisiaj podjąć decyzję - powiedział piłkarz. - Zdecydowałem się Zdrój. Jest to przemyślana decyzja, nikt na mnie nie naciskał. Wracam na stare śmieci, gdzie na dobre rozpocząłem grać w piłkę.
Z decyzji Dawida Nowaka zadowolony jest trener beniaminka III ligi - Maciej Bartoszek. To właśnie on sprowadził z SMS-u Łódź młodego piłkarza, który pierwszym sezonie w IV lidze kujawsko-pomorskiej strzelił 17 goli.

Drugi dom
- Decyzja Dawida bardzo mnie ucieszyła - zaznaczył trener Bartoszek. - Mam nadzieję, że jego przenosiny do Ciechocinka wyjdą z korzyścią dla niego samego i naszego klubu. Nie wywieraliśmy żadnego nacisku na zawodnika. Wiedzieliśmy, że chłopak potrzebuje czasu do namysłu. Długo się wahał, ale cierpliwość w naszym wypadku popłaciła. Dawid wraca do drugiego domu.

Niesmak prezesa
Dramatu z powodu odejścia Dawida Nowaka nie robią włodarze toruńskiej drużyny. Jednak prezes toruńskiej drużyny Piotr Wujków czuje pewien niesmak.
- Niestety Dawid zachował się nie fair wobec nas - stwierdził prezes Elany.
- Mimo wcześniejszych oficjalnych zapewnień, że jeśli ma grać w trzeciej lidze to tylko w Toruniu, odszedł do Zdroju. Moim zdaniem piłkarz przestraszył się rywalizacji o miejsce w składzie. Jestem przekonany, że lukę w składzie na pewno uzupełnimy. Mamy doświadczonych napastników Jarosława Maćkiewicza i Adama Cieślińskiego. Do tego testowani przez nas młodzieżowcy powinni stanąć na wysokości zadania

Dawid Nowak w barwach Zdroju pierwszy ligowy mecz rozegra 6 sierpnia w Ciechocinku. Przeciwnikiem jego drużyny będzie dotychczasowy zespół - Elana.
(jp)
dodał: Elanowiec
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews