Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 3:1 (1:1)
Dodano:14 May 2005 18:47

0:1 S. Zieliński (11), 1:1 D. Nowak (36), 2:1 J. Maćkiewicz (53), 3:1 A.
Cieśliński (84)

Elana: Kryszak - Melnicki (46, Cieśliński), Woroniecki, Malczuk, Kowalski - Grube (87, D. Maćkiewicz), Maziarz, Świderek (żk), Dobek (58, Grzędzicki) - J. Maćkiewicz (81, Drwięga), Nowak

Torunianie wreszcie zagrali tak, jak oczekują tego kibice. I pewnie pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1 (1:1).
Mecz rozpoczął się jednak niepomyślnie dla podopiecznych trenera Piotra Rzepki. W 11. min po kiksie Jakuba Malczuka, piłka trafiła pod nogi Sebastiana Zielińskiego, a ten plasowanym strzałem z 16 m pokonał Przemysława Kryszaka.
Od tego momentu na murawie dominowali miejscowi. W 14. min w sytuacji sam na sam z Arturem Gajewskim, bramkarzem gości, Dawid Nowak minimalnie chybił. Kilka minut później toruński napastnik został sfaulowany w polu karnym przez Dariusza Wolskiego. Sędzia podyktował "jedenastkę", ale Mateusz Dobek wykonał ją zbyt nonszalancko i trafił w nogi Gajewskiego.

Głowa Nowaka

Później na bramkę Chemika strzelali Łukasz Grube i Wojciech Świderek, jednak bez powodzenia. Dopiero w 36. min, po dokładnym dośrodkowaniu Łukasza Kowalskiego, "główką" do remisu doprowadził Nowak.
Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, najlepszy na boisku Świderek, zagrał w "tempo" do Jarosława Maćkiewicza, który znalazł się przed bramkarzem gości i precyzyjnym lobem strzelił gola. W 57. min najgroźniejszą w tej części meczu akcję przeprowadzili bydgoszczanie. Głową z bliska strzelał Zieliński, ale piłka w niewielkiej odległości minęła słupek.

Wolej Cieślińskiego

Już do końca meczu przeważali gospodarze. I w 84. min, po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Kowalskiego, Adam Cieśliński celnym uderzeniem z woleja, z 16 m ustalił wynik meczu. Jeszcze w końcówce znakomitą szansę miał Daniel Maćkiewicz, ale jego strzał z 10 m był minimalnie niecelny.
- Biorąc pod uwagę fakt, jak ten mecz ułożył się od początku, to uważam, że moim piłkarze spisali się rewelacyjnie - mówi trener Rzepka.