Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Elana nadal bez licencji.
Dodano:08 Jul 2010 16:29
Dziś Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych pozytywnie rozpatrzyła odwołania Startu Otwock, Jaroty Jarocin i Jezioraka Iława od decyzji o nieprzyznaniu licencji na grę II lidze.

Na Start nałożono nadzór finansowy i infrastrukturalny, na Jarotę nadzór infrastrukturalny, a na Jezioraka nadzór finansowy.

Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się 15 lipca, podczas którego rozpatrzone zostaną odwołania Switu Nowy Dwór Mazowiecki, Polonii Słubice, Czarnych Żagań, Lechii Zielona Góra, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Olimpii Elbląg, Elany Toruń, Miedzi Legnica oraz Resovii.

Zródło: "PZPN"

Na dzień dzisiejszy z grupy zachodniej II, w której występuje Elana Toruń prócz naszego klubu licencji nie otrzymały jeszcze cztery zespoły: Polonia Słubice, Czarni Żagań, Lechia Zielona Góra oraz MiedŸ Legnica.
Wczoraj licencję otrzymała Polonia Nowy Tomyśl, która podobnie jak Jarota Jarocin swoje mecze jako gospodarz rozgrywać będzie na stadionie Warty Poznań.
3 lipca licencję z nadzorem infrastrukturalnym otrzymał Górnik Wałbrzych, z kolei pozostałe zespoły z naszej grupy, (o czym informowaliśmy już wcześniej) otrzymały licencję na wcześniejszych posiedzeniach Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi.
dodał: Elanowiec

                   Remis w sparingu z Olimpią Elbląg.
Dodano:07 Jul 2010 16:23
Elana Toruń - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)


Elana 1 połowa: Kryszak - Skowroński, Sobolewski, Zaremski - Swiderek - Skonieczka, Mądrzejewski, Tofil, Młodzieniak - Włoch, Iheanacho

W drugiej połowie na zmiany weszli: Łopatowicz, Zamiatowski, Wróbel, Dreszler, Regulski, Melerski, Suchomski, Kassian, Poczwardowski, Zamara, Onyekachi

W rozegranym dziś w Aleksandrowie Kujawskim meczu sparingowym Elana Toruń zremisowała z II - ligową Olimpią Elblšg 1:1 a jedyną bramkę dla toruńskiej drużyny zdobył Mateusz Poczwardowski.
W meczu tym trener Durda miał do dyspozycji 24 piłkarzy, z których sprawdził 22 w tym testowanych od poniedziałku: Skowrońskiego, Zaremskiego, Skonieczkę, Mądrzejewskiego oraz Iheanacho, z kolei w dzisiejszym meczu zaprezentowali się ponadto: Damian Tofil (pomocnik, Lechia Gdańsk), Arkadiusz Suchomski (pomocnik, Kujawiak Kowal) oraz Marcin Włoch (napastnik, Pomorzanin Serock). Na ławce siedzieli także Rafał Więckowski i Mateusz Kaplarny oraz Nazar Penkovets, który dziś rano powrócił z Ukrainy.

Po sparingu "żółto - niebiescy" udali się na obóz przygotowawczy do Gozdawy koło Mogilna (7-16 lipca), podczas którego rozegrane zostaną trzy mecze sparingowe z: Jeziorakiem Iława, Pogonią Mogilno i Uniš Solec Kujawski.

Lista zawodników, ktrórych trener Durda zabrał na zgrupowanie:
Bramkarze:
Przemysław Kryszak, Łukasz Łopatowicz, Nazar Penkovets
Obrońcy: Bartosz Dreszler, Paweł Mądrzejewski, Mateusz Poczwardowski, Mariusz Sobolewski, Wojciech Swiderek, Marcin Wróbel, Rafał Więckowski, Dawid Zamiatowski, Mateusz Zaremski
Pomocnicy: Kamil Kassian, Maciej Melerski, Adam Młodzieniak, Marcin Skonieczka, Przemysław Regulski oraz Wiaczesław Zamara
Napastnicy: Mateusz Kaplarny, Kelechi Zeal Iheanacho oraz Daniel Onyekachi

Być może do kadry dołączą jeszcze obrońca Grzegorz Skowroński oraz pomocnik Damian Tofil, którzy prawdopodobnie zagrają w najbliższym sparingu Elany z Jeziorakiem, po którym to trener zdecyduje o ich przydatnoœci w zespole.

Jak widać praktycznie pozycje bramkarza, obrońców i pomocników są już "obstawione", przydałoby się jeszcze 1-2 typowych napastników, których tradycyjnie nie ma zbyt wielu w Elanie.
dodał: Elanowiec

                   Piłkarze Elany po pierwszym treningu i z nowym prezesem.
Dodano:05 Jul 2010 21:06
Dziś o godz. 17:00 odbył się pierwszy trening piłkarzy Elany przed nowym sezonem 2010/2011, na którym pojawił się nowy prezes klubu. Został nim Artur Żbikowski.

Na zajęciach, które poprowadził trener Dariusz Durda stawiło się ponad 30 zawodników. Z piłkarzy, którzy występowali w "żółto-niebieskich" barwach poprzednim sezonie obecni byli: bramkarze - P. Kryszak i Łopatowicz, obrońcy - B. Dreszler, M. Poczwardowski, M. Sadowski, M. Sobolewski, W. Œwiderek, M. Wróbel, R. Więckowski i D. Zamiatowski, pomocnicy - K. Kassian, M. Melerski, A. Młodzieniak, P. Regulski i W. Zamara oraz napastnicy - Ł. Drwięga, M. Kaplarny L. Nnabuhe i D. Onyekachi. Ze "starego" składu nie było: Ł. Grube (przebywa na testach w GKS Bełchatów), N. Penkovetsa (wyjechał na Ukrainę), M. Trojanowskiego, prawdopodobnie przejdzie do Chojniczanki Chojnice, J. Woropajewa - bliski przejścia do Górnika Polkowice.
Oprócz wyżej wymienionych zawodników testowani byli: Patryk Baranowski (obrońca, Lider Włocławek), Paweł Komorowski (pomocnik, Lider Włocławek), Adam Bujak (napastnik, Goplania Inowrocław), Mateusz Dobek (pomocnik, Flisak Złotoria), Artur Gajewski (bramkarz, Zawisza Bydgoszcz), Kelechi Zeal Iheanacho (napastnik, Sokół Aleksandrów Łódzki), Artur Lubieński (obrońca, Drwęca Golub - Dobrzyń), Paweł Mądrzejewski (pomocnik, Unia Janikowo), Grzegorz Skowroński (obrońca, Olimpia Grudziądz), Marcin Skonieczka (pomocnik, Victoria Koronowo), Mateusz Zaremski (obrońca, Zdrój Ciechocinek) oraz wychowankowie Elany m.in.: D. Becker (Unia WąbrzeŸno), R. Kraczewski, K. Łaszewski (Cyklon Kończewice), R. Malarski, K. Powierski, P. Przybysz, Ł. Waligóra (Cyklon Kończewice).
Kolejny trening jutro o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej a już w środę pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem, który zostanie rozegrany na stadionie w Aleksandrowie Kujawskim o godz. 13:00 z Olimpią Elbląg, po tym meczu piłkarze Elany wyjada na obóz do Gozdawy koło Mogilna.
dodał: Elanowiec

                   Terminarz grupy zachodniej II ligi na sezon 2010/11 i Pucharu Polski
Dodano:30 Jun 2010 12:21
PZPN podał wstępny terminarz rundy jesiennej sezonu 2010/2011 II ligi grupy zachodniej . Dokładne daty i godziny rozpoczęcia meczów znane będą wkrótce po ustaleniu ich przez kluby i wtedy podamy je do informacji.

W tej chwili terminy Elany wyglądają tak:

1. kolejka - 31 lipca - 1 sierpnia 2010
Elana Toruń - GKS Tychy

2. kolejka - 7 sierpnia 2010 go. 17:30
Raków Częstochowa - Elana Toruń

3. kolejka - 14-15 sierpnia 2010
Elana Toruń - Nielba Wągrowiec

4. kolejka - 18 sierpnia 2010
Polonia Słubice - Elana Toruń

5. kolejka - 21-22 sierpnia 2010
Elana Toruń - Bałtyk Gdynia

6. kolejka - 28-29 sierpnia 2010
Jarota Jarocin - Elana Toruń

7. kolejka - 4-5 września 2010
Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec

8. kolejka - 11-12 września 2010
Polonia Nowy Tomyśl - Elana Toruń

9. kolejka - 18-19 września 2010
Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice

10. kolejka - 25-26 września 2010
Chojniczanka Chojnice - Elana Toruń

11. kolejka - 2-3 października 2010
Elana Toruń - Olimpia Grudziądz

12. kolejka - 9-10 października 2010
Lechia Zielona Góra - Elana Toruń

13. kolejka - 16-17 października 2010
Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz

14. kolejka - 23-24 października 2010
Elana Toruń - Tur Turek

15. kolejka - 30-31 października 2010
Czarni Żagań - Elana Toruń

16. kolejka - 6-7 listopada 2010
Elana Toruń - Górnik Wałbrzych

17. kolejka - 13-14 listopada 2010
Miedź Legnica - Elana Toruń

Znamy także pary rundy przedwstępnej Pucharu Polski, na tym szczeblu rozgrywek Elana podejmie w środę 21 lipca na stadionie w Toruniu Nielbę Wągrowiec i jeśli zwycięży to 4 sierpnia (środa) zagra na wyjeździe ze zwycięzcą meczu Arka Nowa Sól - Jarota Jarocin.
dodał: Elanowiec

                   Plan przygotowań Elany znany, 8 klubów nadal bez licencji...
Dodano:28 Jun 2010 14:07
Znamy plan przygotowań piłkarzy Elany do nowego sezonu - 2010/2011:
Rozpoczną się one poniedziałek 5 lipca, tego dnia "żółto-niebiescy" stawią się na treningu na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.

Dwa dni później (7 lipca o godz. 13:00) rozegrają pierwszy sparing (z Olimpią Elbląg), po którym wyjadą na zgrupowanie do Gozdawy k. Mogilna (7-16 lipca), gdzie wystąpią w trzech meczach sparingowych -10 lipca, godz. 17:00 z Jeziorakiem Iława, 12 lipca, godz. 17:00 z Pogonią Mogilno oraz 14 lipca, godz. 18:00 - Unią Solec Kujawski.
Trenerem drużyny pozostanie Dariusz Durda i to on kompletuje kadrę, która pojedzie na obóz przygotowawczy. Wśród piłkarzy, którzy mają być testowani w Elanie są m.in.: Paweł Mądrzejewski, Łukasz Ślifirczyk, Marcin Krzywicki (wszyscy Unia Janikowo), Paweł Kanik, Marcin Skonieczka (obaj Victoria Koronowo), Krzysztof Łożyński, Mariusz Barlik (obaj Wda Świecie) oraz Mateusz Zaremski (Zdrój Ciechocinek). Na zajęciach pojawią się również dwaj młodzieżowcy z Młodej Ekstraklasy GKS-u Bełchatów.

Z kolei z kadry Elany z poprzedniego sezonu ubędzie kilku zawodników. Raczej na pewno w naszym zespole nie będą już grać Nazar Penkovets (rozwiązał kontrakt), Wiaczesław Zamara (po meczu z Zawiszš wyjechał na Białoruś), wątpliwe jest również wykupienie z Czarnych Żagań Kamila Kassiana (był wypożyczony na pół roku). Oferty z innych klubów otrzymali: Łukasz Grube (GKS Bełchatów) oraz Marcin Trojanowski (Chojniczanka Chojnice) i także w tej chwili nie jest znana przyszłość tych zawodników. O przydatności pozostałych graczy i ich ewentualnym pozostaniu w Toruniu zadecyduje trener Durda.
Po powrocie ze zgrupowania w Gozdawie w planach jest jeszcze mecz sparingowy z GLKSem Nadarzyn (17 lipca godz. 17:00).

Następnie 21 lipca Elana powinna rozegrać mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski, przeciwnik nie jest jeszcze znany, ponieważ nie wszędzie zakończyły się rozgrywki pucharowe na szczeblu wojewódzkim.
Dziœ już wiemy, że z uwagi na trwający proces licencyjny oraz przysługujące klubom prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, zarzšd PZPN podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek II ligi z 24/25 lipca na 31 lipca /1 sierpnia 2010 roku.

Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony po zakończeniu procesu licencyjnego.

Jeżeli jesteśmy już przy licencjach to w tej chwili w grupie zachodniej II ligi licencje na sezon 2010/2011 otrzymało 10 klubów:
Bałtyk Gdynia, Chojniczanka Chojnice (nadzór infrastrukturalny), GKS Tychy (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Nielba Wagrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym), /2011 Olimpia Grudziądz, Raków Częstochowa (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Ruch Zdzieszowice (nadzór infrastrukturalny), Tur Turek (nadzór infrastrukturalny), Zagłębie Sosnowiec (nadzór finansowy) i Zawisza Bydgoszcz.

Licencji nie otrzymały: Czarni Żagań, Elana Toruń, Jarota Jarocin, Lechia Zielona Góra, Miedź Legnica, Polonia Słubice oraz beniaminkowie Górnik Wałbrzych i Polonia Nowy Tomyśl, (których wnioski będą rozpatrywane w późniejszym terminie).

Podobna sytuacja jest w grupie wschodniej II ligi gdzie do tej pory licencje otrzymało tylko 7 klubów.
Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.
dodał: Elanowiec

                   Elana jeszcze bez licencji...
Dodano:18 Jun 2010 16:59
Komisja ds. licencji klubów II ligi podczas posiedzenia w piątek rozpatrzyła wnioski dziewięciu zespołów II-ligowych na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały Znicz Pruszków, Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec, który objęty został jednak nadzorem finansowym.
W zwiazku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej komisja nie przyznała licencji Elanie Toruń, Jarocie Jarocin, Lechii Zielona Góra i Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.
W sprawie GKS-u Tychy i Miedzi Legnica decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu 25 czerwca. Komisja wskazała na konieczność wizyty na stadionie w Tychach oraz konsultację z departamentem prawnym PZPN w sprawie Miedzi.
Decyzje komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do komisji odwoławczej ds. licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzadanieniem.

źródło: PZPN

P.S. Na wczorajszym posiedzeniu Komisja ds. licencji klubów II ligi :
W związku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej, Komisja nie przyznała licencji 7 klubom: Freskovicie Wysokie Mazowieckie, Jeziorakowi Iława, Startowi Otwock, Olimpii Elbląg, Czarnym Żagań, Resovii Rzeszów oraz Polonii Słubice.

Licencję na sezon 2010/2011 otrzymał Raków Częstochowa, jednak klub został objęty nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym.

Z kolei już 11 czerwca Licencje otrzymały następujące kluby:

Grupa Zachodnia:
- WKS Zawisza Bydgoszcz,
- Olimpia Grudziądz,
- Bałtyk Gdynia,
- Nielba Wagrowiec ( z nadzorem infrastrukturalnym)

Grupa Wschodnia:
- Wigry Suwałki
- Okocimiski Brzesko ( z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym)
- Stal Rzeszów ( z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym)
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews